7.4.2008

ARCHIV AKTUALIT 2007

10.12.2007

Oční oddělení rozšířilo nabídku služeb

Oční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod nabízí pacientům novou službu v podobě implantací multifokálních nitroočních čoček k řešení vetchozrakosti (presbyopie). Nově je v nabídce také odstranění mimických vrásek pomocí aplikace botulotoxinu typu A.

6.12.2007

Nemocnice plná andílků i čertů

 

Mikuláš s doprovodem andělů a čertů ani letos nezapomněl na pacienty naší nemocnice. Mikulášskou nadílku ocenili zejména malí pacienti dětského oddělení. Zaměstnanci nemocnice děkují za příjemné zpestření dne všem Mikulášům, andílků a čerticím ze zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě.

6.12.2007

čerti na Ostrově..

5.12.2007

Konference Dny bezpečí

První ročník celostátní konference Dny bezpečí se uskutečnil v pondělí 3. prosince v Jihlavě. Pod vedením odborného garanta celé akce MUDr. Davida Marxe, PhD. si účastníci vyslechli zhruba dvě desítky přednášek věnujících se z různých hledisek tématu Bezpečné nemocnice. Právě takto se jmenuje i nový projekt Kraje Vysočina.
29.11.2007

Děkujeme pacientům za projev přízně

 manažeři kvality a ekonomický náměstek                                                
V letošním projektu Nemocnice roku 2007 získala Nemocnice Havlíčkův Brod díky hlasům našich pacientů ocenění jako 3. k pacientům nejpřívětivější nemocnice v České republice. Všichni zaměstnanci nemocnice si velice váží projevené přízně.
Milí pacienti, jsme rádi, že se Vám u nás líbí a jste spokojeni s naší péčí a službami. Děkujeme.

5.11.2007

Konference nelékařských profesí

zkumavky (2)_M_120.jpg30.10.2007 uspořádala Nemocnice Havlíčkův Brod a Oddělení společných laboratoří pod odbornou garancí primáře společných laboratoří MUDr.Petra Linharta v konferenčním sále hotelu Slunce Konferenci nelékařských profesí...

5.11.2007

Další oddělení mají veřejný internet

Během měsíce října 2007 byla ukončena další etapa veřejného internetu pro pacienty a návštěvníky naší nemocnice. V této etapě rozšiřování veřejného internetu v nemocnici byly pořízeny a zprovozněny celkem 4 wifihotspoty (vysílače bezdrátového připojení) a to ve 2. patře na oddělení septické chirurgie a urologie, ve 4. patře na oddělení chirurgie muži, v 5. patře na oddělení chirurgie ženy a také na dosud nepokryté části dětského oddělení.
3.11.2007

Nemocnice zahájila projekt FOCUS Group

Poslední říjnový den se uskutečnilo první setkání pacientů a lékařů Nemocnice Havlíčkův Brod s názvem projekt Focus Group, jehož iniciátorkou je manažerka kvality PhDr. Lada Cetlová. Hlavní myšlenkou projektu je oslovit několik náhodně vybraných pacientů, kteří byli hospitalizováni v Nemocnici Havlíčkův Brod a získat od nich údaje spojené se spokojeností pacientů ohledně lékařské a ošetřovatelské péče, stravy, vybavení nemocnice, a podobně. Cílem projektu je zvýšit kvalitu péče o naše pacienty a vyhovět jejich přání. Nejdůležitějším bodem a cílem naší práce je spokojený pacient...
30.10.2007

Konference na téma "Trombofilní stavy"

Dne 25.10.2007  proběhlo  pracovní  setkání  lékařů  havlíčkobrodské  nemocnice v hotelu Slunce, tentokrát na téma „Trombofilní stavy“.  Pozvání přijal MUDr. Petr Kessler, primář Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Pelhřimov, který se s námi podělil o své bohaté vědomosti na poli hemostázy...
18.10.2007

Instaluje se kamerový systém

tech1_M_120.jpgOd konce září probíhá v Nemocnici Havlíčkův Brod instalace kamerového systému. Nainstalováno bude celkem 25 kamer na různá místa centrální budovy nemocnice. Jedním z hlavních důvodů užití kamerového systému v prostorách nemocnice je ochrana našich pacientů.

Celý projekt byl vypracován tak, aby nebylo narušeno soukromí pacientů. Kamerový systém bude sloužit především k monitorování prostor, kam běžně pacienti nemají přístup.

26.9.2007

1000 porod v Nemocnici Havlíčkův Brod-fotogalerie

20.9.2007

Kurz mateřství nabízí přednášky i těhotenské cvičení

cvičení_M_120.jpgKurz mateřství skládající se z odborných přednášek a těhotenského cvičení přichystalo mateřské centrum Zvoneček společně s Gynekologicko-porodnickým oddělením Nemocnice Havlíčkův Brod. Jeho hlavním cílem je seznámit maminky, tatínky i ostatní zájemce se zajímavými tématy, která se týkají období od plánování mateřství přes těhotenství, porod až do 4 let věku dítěte. První semestr přenášek probíhá od září do prosince letošního roku. 

3.9.2007

Již rok dobrovolníci navštěvují dlouhodobě nemocné pacienty

Dobrovolnický program vznikl ve spolupráci Nemocnice Havlíčkův Brod a Oblastní charity Havlíčkův Brod. Jedná se o dobrovolnictví na Oddělení dlouhodobě nemocných (ODN), kam v současnosti dochází 9 dobrovolnic. Lékaři a zdravotnický personál našim pacientům poskytují maximální péči po stránce léčebné, avšak často jde o pacienty, kterým chybí kontakt se světem za okny nemocnice.

3.9.2007

Denzitometr vyšetří ročně přes 2 tisíce pacientů

Osteologické centrum Nemocnice Havlíčkův Brod poskytuje jako jediné v kraji komplexní péči o nemocné s metabolickým postižením kostí. Počty pacientů každoročně stoupají. Za loňský rok bylo vyšetřeno přes dva tisíce pacientů na denzitometrickém přístroji, mimo to je týdně vyšetřeno dalších cca 60-70 pacientů v osteologické ambulanci.
3.9.2007

Dárců krve stálé přibývá

Zhruba dvě stovky nových dárců ročně eviduje transfúzní oddělení naší nemocnice. Od začátku roku 2007 k dnešnímu dni darovalo krev více než 90 tzv. prvodárců. Potěšující je, že se jedná převážně o mladé muže a ženy ve věku kolem 20 let. Naše databáze dárců tak do těchto dnů obsahuje zhruba 3200 aktivních dárců krve z celého Havlíčkobrodska.
2.9.2007

KOMPLIC NA ARO BYLA JEN SMYŠLENKA

2.9.2007

NOVÉ VYBAVENÍ CHIRURGICKÝCH AMBULANCÍ

2.9.2007

Nemocnice má plně kvalifikovaný personál

NEMOCNICE MÁ PLNĚ KVALIFIKOVANÝ PERSONÁL

Počty i kvalifikace lékařů a zdravotnického personálu v Nemocnici Havlíčkův Brod odpovídají plně požadavkům zdravotních pojišťoven a zákonným normám. V řadě oborů tyto požadavky výrazně překračujeme. Odbornost lékařů je na vysoké úrovni - v současné době máme v nemocnici 123,4 úvazku lékařů a více jak polovina lékařského personálu má atestaci II.stupně, tedy plnou kvalifikaci.  Další lékaři mají přiznanou  specializovanou způsobilost dle zákona 95/2004 sb., čímž jsou taktéž uznáni plně kvalifikovanými ve svém oboru.  Neustále probíhá zvyšování kvalifikace lékařů i středně zdravotnického personálu. Všechna oddělení jsou zcela funkční a o zdraví pacientů se starají zkušení lékaři většinou s dlouholetou praxí.
 V nemocnici nedochází a v minulých letech nedocházelo k výrazné migraci lékařů na oddělení ARO ani na jiných odděleních. Za posledních šest let do zahraničí odešli pouze 3 lékaři. Informace o masivních odchodech odborníků z Nemocnice Havlíčkův Brod, které se objevily v posledních dnech v médiích, jsou zcela zavádějící a nezakládají se na pravdě.

2.9.2007

KINEMATOGRAF VĚNOVAL PENÍZE DĚTSKÉMU ODDĚLENÍ

2.9.2007

DO BRODU SE SJELI ODBORNÍCI NA NUKLEÁRNÍ MEDICÍNU

2.9.2007

INFEKČNÍ ODDĚLENÍ MŮŽE HOSPITALIZOVAT PACIENTY S VYSOCE NAKAŽLIVÝMI NEMOCEMI

29.8.2007

KONFERENCE NELÉKAŘSKÝCH PROFESÍ

20.3.2007

NEMOCNICE HAVLÍČKŮV BROD CHRÁNÍ CITLIVÁ DATA PACIENTŮ

20.3.2007

NEMOCNICE HAVLÍČKŮV BROD V PRVNÍM TÝDNU ROKU 2007

20.3.2007

MIMINKA NAROZENÁ 1.LEDNA 2007 OBDRŽELA MALÝ DÁREK

14.3.2007

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ ZÍSKALO DVA NOVÉ INKUBÁTORY - fotogalerie

14.3.2007

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ ZÍSKALO DVA NOVÉ INKUBÁTORY

26.2.2007

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ BUDE OD LÉTA POBOČKOU PRAŽSKÉHO CENTRA PRO UMĚLÉ OPLODNĚNÍ

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg