14.3.2007

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ ZÍSKALO DVA NOVÉ INKUBÁTORY

Dva nové inkubátory jako sponzorský dar od havlíčkobrodské firmy ZOK -SYSTEM obdržela jednotka intermediární péče pro nedonošené a rizikové novorozence, která je součástí Dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Moderní inkubátory jsou velkým přínosem a podpoří velice kvalitní péči, kterou oddělení novorozencům skýtá.

Předávání daru se účastnil náměstek hejtmana Ing. Pavel Hájek, starostka města Havlíčkův Brod Ing. Jana Fischerová, CSc. a zástupci sponzorské firmy Ing. Ladislav Král s manželkou a p. Ladislavem Olšbauerem. Inkubátory  přijal za oddělení primář MUDr. Václav Miláček, který zdůraznil význam těchto zařízení pro záchranu života novorozenců, zejména předčasně narozených. Názorně pak ukázal, jak přístroje usnadňují péči o děťátka nejen maminkám, ale i zdravotnickému personálu.

"Chtěli bychom přispět ke zkvalitnění lékařské a ošetřovatelské péče zdravotní přístrojovou technikou a tím i zviditelnit nemocnici, protože víme, že je jednou z nejlepších v republice. Věříme, že tento dar přispěje k ochraně, podpoře zdraví a péči těch nejmenších drobečků a dětí se zhoršenou adaptací po porodu pro širokou oblast kraje Vysočina," řekla za firmu ZOK-systém Mgr. Lucie Králová. Novorozenecké inkubátory od českobudějovické firmy TSE spol. s r.o. zajišťují vhodné klimatické podmínky novorozenců. Jsou vyráběny s ohledem na maximální zabezpečení miminek a komfort obsluhy při jednoduchém ovládání. Splňují přitom i ty nejnáročnější požadavky kladené na tento druh zařízení.

Na intermediární péči pro novorozence v Nemocnici Havlíčkův Brod  bývá ročně přijato přes dvě stovky patologických novorozenců, často s porodní váhou pod 2500 gr. Pílí lékařů, zdravotnického personálu a samozřejmě i díky výbornému vybavení Dětského oddělení se podařilo snížit novorozeneckou a kojeneckou úmrtnost na hodnoty, které patří k nejnižším v České republice a snesou srovnání s nejvyspělejšími státy Evropy. Do současné doby oddělení disponovalo 8 moderními inkubátory. Další dva inkubátory modernějšího typu jsou z hlediska kvality péče velkým přínosem  zejména pro jeho malé pacienty.  Každého podobného daru si Nemocnice HB velice váží.

fotogalerie


zpět

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg