26.2.2007

GYNEKOLOGICKO-PORODNICKÉ ODDĚLENÍ BUDE OD LÉTA POBOČKOU PRAŽSKÉHO CENTRA PRO UMĚLÉ OPLODNĚNÍ

Sanatorium Pronatal je nestátní zdravotnické zařízení poskytující od roku 1996 komplexní služby v oblasti asistované reprodukce v oborech gynekologie, urologie a embryologie rozšířené od roku 2002 o služby lékařské genetiky. Sanatorium získalo mezinárodní certifikát ISO 9001 pro léčbu neplodnosti jako PRVNÍ české zdravotnické zařízení tohoto typu.

V léčbě neplodnosti je sanatorium stejně úspěšné jako nejvyspělejší země. Srovnávat se může nejen ve zvládnutí odborných postupů, ale i úrovní  kvality celého léčebného procesu. Nejúspěšnější léčebnou metodu při sterilitě představuje mimotělní  oplodnění. Tým lékařů a embryologů Sanatoria Pronatal, který patří mezi světovou špičku, se zabývá rozvojem metod mimotělního oplodnění již 20 let. Léčba zahrnuje celou řadu variant a postupů. Lékaři nabízejí svým pacientům všechny léčebné postupy, které má současná medicína k dispozici a není proto náhodou, že o léčbu mají zájem páry nejenom z České republiky,  ale stále častěji i ze zahraničí.

"Rozhodli jsem se pro naše klientky využít to nejlepší z obou systémů umělého oplodnění - na našem pracovišti provést diagnostiku sterility, zahájit hormonální přípravu léčby a to vše kombinovat se zkušenostmi biologů a gynekologů vyhlášeného centra v samém závěru IVF fertilizace, protože právě v tomto faktoru dochází k rozdílům při úspěšnosti jednotlivých center," říká primář oddělení MUDr. Pavel Antonín a dodává: "Víme, že páry podstupující umělé oplodnění jsou pod mnoha tlaky, jak psychickými, časovými, ale i finančními. Chceme jim situaci ulehčit a zároveň nabídnout to nejkvalitnější, co v naší zemi mohou dostat. V blízké budoucnosti bychom také rozjeli program dárcovství gamet pro páry s ovariální sterilitou."
Gynekologická péče bude zaměřena na komplexní diagnostiku a léčbu VŠECH typů neplodnosti.

 Na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod se v  loňském roce narodilo 1204 živých dětí (uskutečnilo se 1188 porodů), tedy nejvíce dětí v Kraji Vysočina. Naše porodnice nabízí rodičkám veškerý komfort a různé žádané alternativní metody porodů. Vychází vstříc i  rodičkám se speciálními nároky. (K dispozici jsou různé relaxační pomůcky - hydromasážní vana, porodní židlička, lůžko, na žádost porod do vody,  ribstoly, porodní vak, masážní válečky, aromaterapie, hudba.) Vedle přirozených metod zmírnění bolesti můžeme nabídnout epidurální  analgezii - medikamentózní tlumení porodních bolestí.
Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče je základem příjemné prostředí a možnost využití nadstandardního pokoje. Samozřejmostí je  pak možnost přítomnosti blízké osoby u porodu.
Porodnice podporuje kontakt matky s dítětem ihned po porodu a je nositelem titulu Baby friendly hospital (personál na šestinedělí je vyškolený tak,  aby porodnici opouštěl co největší počet kojících matek).
Naše porodnice byla v roce 2004 zařazena agenturou APERIO mezi  nejoblíbenější porodnice v ČR.

 

zpět

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg