3.9.2007

Denzitometr vyšetří ročně přes 2 tisíce pacientů

Osteologické centrum Nemocnice Havlíčkův Brod poskytuje jako jediné v kraji komplexní péči o nemocné s metabolickým postižením kostí. Počty pacientů každoročně stoupají. Za loňský rok bylo vyšetřeno přes dva tisíce pacientů na denzitometrickém přístroji, mimo to je týdně vyšetřeno dalších cca 60-70 pacientů v osteologické ambulanci.

Převážně jde o ženy nad 50 let. Výjimkami však už nejsou ani mnohem mladší pacientky nebo děti. Spádovost osteologického centra, které je jediné v Kraji Vysočina, není omezena pouze hranicemi kraje. Pacient k nám přijíždí i z přilehlých oblastí (především z Hlinecka, Chrudimska, Čáslavska a okolí Kolína.) V poslední době přibývá taktéž pražských pacientů, kteří využívají naší kratší objednací lhůty na denzitometrické vyšetření.

V diagnostice využíváme nejmodernější laboratorní testy a přístrojovou techniku, včetně densitometrie. K dispozici mají lékaři celotělový dvoufotonový denzitometr DXA Lunar Prodigy. Dále máme možnost zhodnotit vlastnosti kostní hmoty pomocí periferního ultrazvukového denzitometru CUBA McCue. Spolupracujeme s Osteologickým centrem v Pardubicích a Centrem pro klinické studie (CCRB) v Pardubicích a to zejména u dětských pacientů. Zajištěna je samozřejmě i spolupráce a konzultace s pracovišti vyššího typu v Hradci Králové a Praze.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg