20.3.2007

NEMOCNICE HAVLÍČKŮV BROD CHRÁNÍ CITLIVÁ DATA PACIENTŮ

Vedení Nemocnice Havlíčkův Brod razantně vyřešilo nepřípustný únik informací ze zdravotní dokumentace jednoho z pacientů. K úniku se přiznal jeden ze zaměstnanců nemocnice. Toho vedení nemocnice okamžitě po prokázání viny propustilo. Zároveň nemocnice společně s krajem podali trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji.
Údaje o zdravotním stavu pacientů jsou velice citlivými a chráněnými údaji. Nemocnice Havlíčkův Brod zajišťuje jejich ochranu stejně jako ostatní nemocniční zařízení v České republice. V nemocnici jsou jasně popsané a rozdělené kompetence pro přístup a nakládání se zdravotnickou dokumentací. Nemocnice má nastavené kontrolní mechanismy k zabránění úniku osobních dat. Nezákonnému zneužití přidělených kompetencí jedincem však nelze stoprocentně zabránit. Lékaři i ostatní zdravotnický personál musí mít možnost s osobními údaji pacientů pracovat, jsou však opakovaně upozorněni na hrozící postih při porušení daných povinností. I v době neustávajících tlaků ze strany médií nesmí dojít k úniku osobních údajů. V každém takovém případě je nemocnice připravena jednat v souladu se zákonem a přistoupit ihned k nekompromisnímu řešení trestně-právnímu i pracovně-právnímu.
K neoprávněnému zveřejnění částí zdravotní dokumentace došlo 9. ledna, kdy regionální tisk publikoval dva rentgenové snímky lebky pacienta, kterého dle průvodního textu ošetřila 1. prosince právě Nemocnice Havlíčkův Brod."

 

zpět

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg