29.3.2013

SM systém cvičení

Název znamená spirální stabilizaci páteře a mobilizaci podle doktora Smíška.

Tuto metodu vyvinul rehabilitační lékař MUDr. Richard Smíšek a vyškolil naše fyzioterapeuty. Principem metody je spirální stabilizace páteře svalovými řetězci, hlavně šikmými břišními svaly, při přirozeném pohybu, při chůzi, běhu, skoku. Spirální svalové řetězce stahují oblast pasu a současně vytvářejí v těle sílu, která působí směrem nahoru, tedy „ vytahují „ páteř směrem vzhůru a odlehčují tlak na obratle, ploténky a snižují napětí svalů kolem páteře. Jde o sestavu 12 cviků, které se provádějí převážně vstoje pomocí pružného lana. Při nácviku je potřeba dohled fyzioterapeuta, aby se cviky prováděly správně, to znamená, aby se zapojovaly správné svaly. Po zvládnutí sestavy stačí 10 minut a máme na celý den odcvičeno! SM systém je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro sportovce i nesportovce k prevenci, ale i léčení chronických bolestí zad, u sportovců je vhodné přidat sestavu k vyvážení jednostranného zatěžování před a po tréninku. Dokonce tento systém cvičení zlepšuje výkonnost a snižuje svalovou únavu. Jedinou nutnou pomůckou je pružné lano, které lze zakoupit na našem oddělení.

Podrobnější informace o tomto cvičení najdete na webových stránkách www.smsystem.cz

OTEVÍRÁME NOVÝ TERMÍN CVIČENÍ!

Jak již víte, od minulého roku probíhá v naší nemocnici skupinové cvičení dle metody SPS pro děti se skoliózou a VDT. Toto cvičení probíhá každý pátek od 14.00 do 15.00 hodin v učebně nad prádelnou. S rostoucím zájmem o terapii skoliózy a VDT metodou SPS se zvyšuje také počet dětí, které na pravidelné páteční lekce docházejí. K naší velké radosti také spousta dětí dospěla do chvíle, kdy je třeba začít jejich doposud získané dovednosti dále rozvíjet a postupně zařazovat těžší cviky. Z této skutečnosti vznikla myšlenka vytvořit další termín skupinového cvičení.

Naše přání bylo ze strany vedení rehabilitace a nemocnice vyslyšeno, a tak vám s potěšením oznamujeme, že od 13. 10. 2017 bude skupinové cvičení SPS pro děti se skoliózou a VDT nově probíhat také pravidelně v pátek od 6.45 do 7.45 hodin. Obě skupiny budou nyní rozděleny na ZAČÁTEČNÍKY a POKROČILÉ.

POKROČILÍ budou cvičit v čase 6.45 – 7.45 a ZAČÁTEČNÍCI v doposud obvyklém čase 14.00 – 15.00. Míru pokročilosti cvičení a následné zařazení do příslušné skupiny je možno konzultovat s terapeuty.

Dále připomínáme a prosíme všechny účastníky, aby dodržovali stanovený „dresscode“, tedy přiléhavé oblečení, které je vhodné ke cvičení a neomezuje v pohybu. Dívky mohou cvičit v kraťasech, legínách, obtaženém tričku, tílku či lambádě. Chlapcům doporučujeme kraťasy a obtažené triko, případně mohou cvičit i bez trika. Jedině pak jsme schopni kontrolovat správnost provádění jednotlivých cviků, což je právě u pacientů se skoliózou velmi důležité.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg