18.4.2012

Léčba šedého zákalu

Zákrok trvá přibližně 20 minut. Při zákroku vstupuje operatér do oka 3 drobnými řezy. Hlavní řez je dlouhý pouze 2,2 mm. Po otevření předního pouzdra čočky je použit ultrazvuk k jejímu rozbití. Tento proces se nazývá fakoemulzifikace. Rozdrcená čočka je následně odsáta. Na její místo se do původního pouzdra implantuje arteficiální (umělá) čočka. Na našem pracovišti implantujeme monofokální, multifokální typy čoček a jejich torické varianty (pacient se s dostatečným předstihem může po konzultaci rozhodnout pro konkrétní typ implantované čočky). V závěru operace je oko přelepeno sterilním obvazem, který na oku zůstává do následujícího rána.

Typy implantovaných čoček
Monofokální (jednoohniskové) nitrooční čočky
Po implantaci tohoto typu čočky pacient vidí bez brýlí na jednu vzdálenost (buď na dálku nebo na blízko) a na druhou vzdálenost je pro ostré vidění potřeba brýlové korekce.

Multifokální (víceohniskové) nitrooční čočky
Po implantaci tohoto typu čočky pacient vidí ostře na blízko i do dálky, a to bez použití brýlí.

Trifokální (tříohniskové) nitrooční čočky
Proti multifokálním mají tyto čočky speciální třetí ohnisko umožňující ostré vidění na tzv. střední vzdálenost ( např. vzdálenost displeje počítače).

Torické varianty nitroočních čoček
Umožňují korekci astigmatizmu  (odstranění cylindrických dioptrií).

Iris claw nitrooční čočky
Čočky vhodné pro afakické pacienty (pacienti bez vlastní nitrooční čočky). Implantují se do přední komory oční a fixují se o duhovku.

Fakické nitrooční čočky
Jsou vhodné pouze pro refrakční operace, při implantaci přirozená čočka v oku zůstává a do přední nebo do zadní komory oční se implantuje další umělá  čočka korigující zrakovou vadu.


Standardní typy čoček (implantují se bez doplatku):
Monofokální nitrooční čočka

Nadstandardní typy čoček:

Monofokální čočka „fialová“ , Monofokální torická čočka , Multifokální čočka, Multifokální torická čočka, Fakická čočka, Iris Claw čočka
Nadstandardní typy nitroočních čoček se implantují s doplatkem. Výše doplatku závisí od konkrétního typu implantované čočky (pro stažení ceníku nadstandardních nitroočních čoček klikněte zde).

Rozhodne-li se pacient pro implantaci nadstandardní nitrooční čočky, je nutné objednat se  s dostatečným časovým předstihem do naší ambulance k vyšetření nazývanému refrakční vstup - vyšetří se zraková ostrost, oční pozadí, provede se OCT, OPD, atlas vyšetření a pacient absolvuje konzultaci ohledně vhodnosti implantace konkrétního typu nadstandardní nitrooční čočky.  Refrakční vstup je zpoplatněn částkou 1000,- Kč.

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg