13.4.2006

INFORMACE PRO RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY

Vážení rodinní příslušníci našich pacientů,

dovolte nám, abychom Vás seznámili s anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO), na kterém se nyní léčí Vám blízký člověk. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), ošetřujeme pacienty, u kterých selhaly základní životní funkce nebo toto selhání hrozí. Proto je u takových pacientů zajištěn trvalý dohled nad zdravotním stavem a dostává se jim komplexní léčebné a specializované ošetřovatelské péče.

Primářem ARO je MUDr. Pavel Longin
Vedoucí lékařkou lůžkové části ARO je MUDr. Marie Štěpánová
Vrchní sestrou je Bc. Gabriela Filipová Sabolová
Staniční sestrou je Jaroslava Frühbauerová
 

Abychom se mohli o Vašeho blízkého starat co nejlépe, budou pro nás cenné informace od Vás. Budeme se Vás ptát, s jakými nemocemi se Váš blízký léčí, jaké užívá léky, je-li na něco alergický, kdo je jeho obvodním lékařem. Zajímá nás, jakou hodnotu v jeho životě hraje víra a zda by si přál, aby ho navštívil kněz. Dále potřebujeme znát jméno tzv. kontaktní osoby, tj. člověka, s nímž budeme během léčení komunikovat. Pokud se domníváte, že nám chcete sdělit něco důležitého, rádi Vás vyslechneme. Jestliže Vás trápí nějaký problém, pokusíme se Vám pomoci jej vyřešit - například v souvislosti s pracovní neschopností, lístkem na peníze nemocného, s důchodem, s potřebou kontaktovat sociální pracovnici, psychologa, duchovního a podobně.

V prvních dnech pobytu většinou pacienti potřebují pouze hygienické pomůcky: ústní vodu, krém na kůži nebo pleťové mléko, pro muže potřeby na holení. Jestliže to zdravotní stav pacienta dovoluje, můžete mu přinést rádio nebo televizi (přenosnou televizi lze vypůjčit na informačním centru nemocnice). Je-li schopen jíst, je možno přinést jídlo, které Vám sestra nebo lékař doporučí. 

Návštěvy na oddělení jsou každý den  v  době od 14:00 hod. do 17:00 hod. Je-li stav Vašeho blízkého velmi vážný, je možno po dohodě s ošetřucícím lékařem, přijít na návštěvu kdykoliv. Je vhodné se domluvit v rodině a na návštěvu přicházet v menších skupinkách 2-3 osob. Při příchodu na oddělení, si ve vstupní oblékněte plášť a nazujte návleky na obuv. Jste-li nachlazeni, návštěvu raději odložte nebo požádejte sestru o ústenku.  Návštěvy dětí jsou možné pouze po domluvě s primářem oddělení. Přijdete -li na návštěvu poprvé, možná Vás zaskočí množství techniky a různých věcí kolem nemocného. Sesta Vám odpoví na Vaše dotazy týkající se ošetřovatelské péče.

Na všechny naše pacienty mluvíme, i když se zdá, že nás nevnímají. Stejně tak i Vy, když přijdete na návštěvu, mluvte na své blízké, řekněte jim to, co považujete za důležité jim sdělit. Pokud nemocný vnímá své okolí, dávejte mu jednoduché otázky, na které by mohl odpovědět kývnutím hlavy, stisknutím ruky nebo pohybem očí. Po domluvě s lékařem se můžete společně se sestrou podílet na krmení nemocného, na polohování nebo péči o pokožku. Nesmírně důležitý je pro nemocného dotyk - pohlazení známé osoby. 

Na zdravotní stav nemocných je možno se informovat u ošetřujícího lékaře denně od 14:00 hod. do 15:00 hod. Po domluvě s lékařem je možné informovat i mimo tento interval, a to během pracovní doby (7:00 hod.  - 15:30 hod.). V době pohotovostní služby ( 15:30 hod. - 7:00 hod.) jsou informace podávány pouze při závažné změně zdravotního stavu. 

Telefonické informace není možné v souladu s celonemocniční směrnicí podávat. Přesto ve výjimečných případech, (po předchozí ústní domluvě) mohou být ošetřujícím lékařem informace podány a to kontaktní osobě v době od 10:00 hod. - 11:00 hod. (tel. číslo 569 472 509).

Věříme, že Vám tyto informace pomohou ve Vaší nelehké situaci.

Za kolektiv pracovníků ARO Nemocnice Havlíčkův Brod.

zpět

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg