13.3.2006

CENTRÁLNÍ OPERAČNÍ SÁLY A CENTRÁLNÍ STERILIZACE

Primář: MUDr. Vít Kaňkovský Vrchní sestra: Věra Prokopová Tyčová
vit.kankovsky@onhb.cz vera.tycova@onhb.cz
569 472 150

 

Zástupce primáře: MUDr. Prokop Straka


Služba centrálních sálů a centrální sterilizace v Nemocnici Havlíčkův Brod byla ustavena v rámci dostavby chirurgického bloku a provoz byl zahájen v roce 1997. Uspořádání je mimoúrovňové, kdy centrální sterilizace je o poschodí níže než centrální  operační sály.

KDE NÁS NAJDETE

Budova č. 4                                   

NABÍZÍME

Činnost centrálních operačních sálů
Personál centrálních operačních sálů obsluhuje 9 operačních sálů. Zabezpečení provozu je pro obory chirurgie, ortopedie, traumatologie, gynekologie a porodnictví, urologie, očního oddělení a ORL. Jeden sál je umístěn v ambulantním traktu chirurgických oborů a je využíván jako prostor pro řešení septických komplikací nebo stavů. Jednotlivé operační sály jsou zčásti specifikovány k určitému poslání, např. k operacím na velkých kloubech , k cévním výkonům, laparoskopickým zákrokům, pro obor očního lékařství.
Vybavení operačních prostorů je bohaté, nechybějí přístroje pro provozování moderních postupů v operačních přístupech. Na COS je zaveden informační systém MEDIX jako pracovní, statistické a ekonomické prostředí celého provozu.

Činnost centrální sterilizace
Provoz centrální sterilizace je vybaven technikou umožňující sterilizaci materiálů, pomůcek, operačních setů a operačního prádla v širokém sortimentu. Je zaveden kompletní kontejnerový systém a postupně je tendence k přechodu k jednorázovému rouškování. Systém  činnosti centrální sterilizace  slouží celé nemocnici a zčásti pokrývá potřeby ostatních subjektů mimo naše zařízení (soukromý sektor). V roce 2015 pracoviště úspěšně prošlo certifikačním řízením a získalo certifikát ČSN EN ISO 13 485. Dále pak v každém roce probíhá dozorový audit.

Přednosti oboru - Pracoviště centrálních operačních sálů a centrální sterilizace zajišťují co nejvyšší komfort služeb pro všechny pacienty a pro práci operatérů i personálu ARO. Dlouhodobou snahou COS a CS je zajistit bezproblémový provoz.


INFORMACE

Spektra péče
Požadavek na sterilizaci externí zákazník
Hlášení o změně sestavy instrumentaria
Certifikát

Edukační leták pro pacienty

fotogalerie nahoru

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg