6.4.2010

Rekonstrukce úspěšně pokračuje

kraj.png

 

 

 

 

Pacientům začne sloužit nová moderní JIP interních oborů. Do rekonstruovaného pavilonu interny se vracejí další oddělení.

Moderně vybavená JIP interních oborů s boxovým systémem začne v následujících dnech sloužit pacientům brodské nemocnice. Stěhovat se zpět do zrekonstruovaných prostor budou i některé lůžkové stanice  interního a neurologické oddělení včetně ambulancí.

Základem zrekonstruované jednotky intenzivní péče interních oborů (JIP) je boxový systém čítající 13 lůžek v jedno až třílůžkových boxech s přímou návazností na ARO a zřízení iktové jednotky.

 

Projekt rekonstrukce budovy interny a přístrojového dovybavení NHB, který jsme zahájili v srpnu 2008, se pomalu a jistě blíží ke svému dokončení. Projekt běží po celou dobu za plného provozu všech oddělení a s maximálním nasazením zaměstnanců.

Jak jsme Vás průběžně informovali, rekonstrukce se týkala celkem sedmi pater budovy interny. Kromě 4.NP jsou všechna patra budovy zrekonstruovaná.

Do opravených prostor se již vrátilo oddělení společných laboratoří (-1.PP), hemodialýza (1.NP), v 1.NP již také funguje většina odborných ambulancí. Do druhého a třetího nadzemního poschodí se v těchto dnech začínají stěhovat interní JIP a neurologické oddělení, včetně ambulancí. Ve 4.NP stále probíhají stavební  úpravy. Po dokončení 4.NP bude rekonstrukce kompletní a pro pacienty interního oddělení a oddělení neurologie bude k dispozici celkem 101 lůžek ve dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, plus 13 lůžek JIP. Páté patro - dětské oddělení - prošlo taktéž stavebními úpravami, ale již na podzim loňského roku bylo plně funkční.

Součástí projektu byla také rekonstrukce hlavního nemocničního parkoviště na Rozkošské ulici –

více na http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=721.

Dokončení rekonstrukce je naplánováno na červenec tohoto roku.

 

Cílem projektu (jehož součástí jsou nejen komplexní stavební úpravy nejstarší části hlavní budovy nemocnice, ale i přístrojové dovybavení řady oddělení nejmodernějšími přístroji –viz. http://www.onhb.cz/article.asp?nDepartmentID=303&nArticleID=720&nLanguageID=1 ) je zajištění moderní úrovně léčby pacientů v kontextu se současnými medicínskými trendy. Projekt komplexně řeší naléhavou potřebu zrekonstruovat část hlavní budovy nemocnice, která pochází z roku 1944.

Rekonstrukcí jsme dosáhli zlepšení podmínek pro léčbu pacientů, kterým nabídneme zdravotní péči na vyšší úrovni a v příjemnějším prostředí než dříve.

Předpokládané rozpočtové náklady celé akce přesahují 180 milionů Kč.

 

Budova interních oborů pochází z období druhé světové války. Postavena byla v roce 1944. K ní byla v letech 1992-96 přistavěna nová část a vznikla tak hlavní budova nemocnice. V následujícím roce pak byla na  původní „budovu interny“ přistavěna nástavba 5. a 6. nadzemního podlaží. Rekonstrukce se v té době dočkal i vnější plášť této budovy, nicméně vnitřek – tedy čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží - zůstaly v nezměněném stavu. V budově se nachází lůžková část oddělení interny, interní JIP, oddělení neurologie, hemodialýza, společné laboratoře a celá řada ambulancí.

Rekonstrukce je hrazena z prostředků Evropské unie z programu Veřejné služby regionálního významu a s podporou Kraje Vysočina.

 Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí NHB, tel.  604 475 082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg