18.1.2010

Jak pokračuje rekonstrukce budovy Interny

Projekt rekonstrukce budovy Interny a přístrojového dovybavení NHB

 

Projekt rekonstrukce budovy Interny a přístrojového dovybavení NHB se blíží do závěrečné fáze. Projekt byl zahájen v srpnu 2008 s dobou trvání dva roky. Po celou dobu probíhají veškeré práce dle časového harmonogramu, a tak lze očekávat dokončení projektu v plánovaném termínu – tedy v červenci 2010.

 

Jaký je aktuální stav rekonstrukce?

Rekonstrukcí prochází celkem 7 poschodí pavilonu, který je nejstarší částí hlavní budovy nemocnice a to vše za plného provozu!

-         Dokončené je 1.PP (podzemní poschodí) – Oddělení společných laboratoří, včetně dodávky nového nábytku.

-         Dokončené je 1.NP (nadzemní poschodí) – Stavební úpravy oddělení hemodialýzy.  Dále byly provedeny rekonstrukce všech ambulancí umístěných v tomto podlaží včetně dodávky nového nábytku  jsou to dětské, urologické, interní ambulance, diabetologická , nefrologická  a urologický zákrokový operační sál.

-         Dokončené je 2.NP – JIP interních oborů s jedno až třílůžkovým boxovým systémem, kardiologie a neurologické ambulance včetně dodávky nového nábytku

-         Ve 3. NP byly dokončeny hrubé stavební práce a v současné době se zde provádějí  povrchové úpravy stěn a podlah.

-         Ve východní polovině budovy ve 4. NP se již provádějí stavební úpravy. Západní polovina budovy interny ve 4. NP se zatím stále využívá pro poskytování zdravotní péče. Po jejím uvolnění zde bude okamžitě provedena rekonstrukce.

-         Dokončené  5.NP – dětské oddělení.

-         Dokončené 6.NP.

-         Probíhá ještě úprava schodiště mezi budovou interny a novou přístavbou nemocnice a buduje se nový nouzový východ v blízkosti vchodu do hlavní budovy nemocnice.

-         V minulem roce byla také dokončena stavební část rekonstrukce hlavního parkoviště NHB v Rozkošské ulici a v tomto roce bude parkoviště ještě dovybaveno parkovacím a kamerovým systémem.

Všechna oddělení dočasně umístěná v náhradních prostorách budovy staré ortopedie by měla být přestěhována zpět do zrekonstruovaných prostor nejdéle do konce června 2010.

-          

Jak probíhá projekt přístrojového dovybavení NHB?

Celý projekt přístrojového dovybavení NHB se realizuje v rámci dvou projektů ROP 1 a ROP 2. Byly dokončeny dodávky z první poloviny projektu ROP 1. V současné době začíná dodávka  a instalace přístrojů z projektu ROP 2 a v příštích měsících bude zahájena dodávka a instalace zdravotnických přístrojů z druhé části projektu ROP 1.

Nemocnice tak získala desítky důležitých přístrojů sloužících ke zlepšení kvality péče o naše pacienty. Máme například nové laboratorní vybavení, mycí a dezinfekční automat pro centrální sterilizaci včetně kompletní úpravny vody pro CS, nová resuscitační lůžka a monitory vitálních funkcí, plazmový sterilizátor, velkoobjemovou centrifugu. V následujícím období dojde k obměně  RTG ozařovače a RTG skiagrafu o těchto a dalších změnách Vás budeme postupně informovat.

 

Celý projekt probíhá za podpory kraje Vysočina.  Rekonstrukce je hrazena  z prostředků Evropské unie z programu Veřejné služby regionálního významu. 

 

 Historie budovy

Budova interních oborů pochází z období druhé světové války. Postavena byla v roce 1944. K ní byla v letech 1992-96 přistavěna nová část a vznikla tak hlavní budova nemocnice. V následujícím roce pak byla na  původní „budovu interny“ přistavěna nástavba 5. a 6. nadzemního podlaží. Rekonstrukce se v té době dočkal i vnější plášť této budovy, nicméně vnitřek – tedy čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží - zůstaly v nezměněném stavu. Ten se v dlouhodobě již jevil jako nemoderní a nevyhovující.

V budově se nacházela původně lůžková část oddělení interny, interní JIP a oddělení neurologie, oddělení společných laboratoří, hemodialýzy a ambulantní trakt.Ty seještě před zahájením rekonstrukce, musely stěhovat do náhradních prostor, do budovy č. 10 bývalé ortopedie.

Předpokládané rozpočtové náklady celé akce se pohybují kolem částky 180 milionů Kč.

 

Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí

Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.

tel. 604 475 082, 569 472 201

email: petra.cerno@onhb.cz

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg