28.7.2023

Kurz - Jak poskytnout první pomoc

Termíny kurzů KPR pro rok 2024 upřesníme.

Kurz dětské KPR se koná 2. října a 28. listopadu 2023  od 15:30 v 6.NP hlavní lůžkové budovy. Kurz pořádá oddělení dětské - kurz vede prim. MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová.

Kurz KPR pro dospělé se koná 5. října 2023 od 14: 00  v budově nemocniční prádelny - pavilon č. 16, 2.NP. Kurz pořádá oddělení ARO.

CENA kurzu 200, - Kč za osobu. Maximální počet účastníků - 20 osob. Kurz trvá 2 hodiny.

Jak se přihlásit?

Telefonicky: 569 472 201 - Mgr. Petra Černo nebo na email: petra.cerno@onhb.cz - prosíme uvést celé jméno, rok narození a tel. kontakt.

KURZY LAICKÉ RESUSCITACE PRO VEŘEJNOST v naší nemocnici mají již několikaletou tradici. Za sedm let pořádání získalo certifikát několik stovek zájemců, kteří se naučili jak podat první pomoc, a tedy jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo člověku, který to právě potřebuje. "Dětská resuscitace má svá specifika. Maminkám kurz pomůže získat jistotu v případě neočekávané situace jako je zástava dechu u novorozeňat, batolat, menších dětí, ale i v dalších situacích," říká primářka dětského oddělení MUDr. Chvílová Weberová.

Kurzy zaměřené na dětskou resuscitaci provádíme na multifunkčním KPR modelu novorozence, který nám slouží k nácviku kardiopulmonální resuscitace a základní novorozenecké péče. Model je vyroben ze speciálního silikonového materiálu, který je blízký lidskému tělu. Na modelu lze nacvičovat nejen resuscitaci včetně endotracheální intubace, ale také katetrizaci pupeční šňůry, zavádění nasogastrické sondy, orální i nasální odsávání, katetrizaci močového měchýře, kontrolu srdečního tepu na pupeční šňůře, atd. Tento moderní intubační model patří mezi nadstandardní vybavení novorozeneckých oddělení.

Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat naši pomoc. Pro kurzy laické resuscitace pro dospělé používáme speciálního trenéra - nový defibrilátor CardAid. Ojedinělostí tohoto systému je speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého instruktor může pro účastníky nácviku či v průběhu tématické modelové situace dle své úvahy volit a ovlivňovat vývoj situace - to znamená tvořit rozličné scénáře - výboj, elektrošok doporučit či nedoporučit, děj posunovat sem a tam, nebo dokonce občas imitovat případnou závadu přístroje. Ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze tak ve scénce procvičit patřičně reálnou formou poskytnutí kardiopulmonální resuscitace.

Náš kurz chce přirozenou i zábavnou formou veřejnosti přiblížit problematiku resuscitace a první pomoci. Kurz probíhá pod záštitou oddělení ARO ve vypsaných termínech a je nutné se na něj předem přihlásit.

Máte lékárničku, ale netušíte k čemu slouží jednotlivé části?

Chcete umět pomoci druhému?
Nebo jenom chcete být v obraze?
Tak neváhejte a přihlaste se......

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg