23.4.2008

Ambulance plastické chirurgie


Lékař:

prim. MUDr. Filip Černoch 

MUDr. Michaela Wilková

569 472 548
filip.cernoch@onhb.cz
Sestra: ambulantní sestra


ORDINAČNÍ HODINY

Pátek - každý 1 a 3 pátek v měsíci 10:00 – 12:20

POUZE pro objednané pacienty - objednání na tel. 569 472 505!!!

21. 12. 2018  od 7:00 do  9: 00 POUZE PRO OBJEDNANÉ !!!


KDE NÁS NAJDETE

Budova č.2, přízemí

NABÍZÍME

V oboru plastické chirurgie lze na chirurgickém oddělení nemocnice HB provádět převážnou většinu běžných operačních výkonů, neboť zázemí a technické možnosti na oddělení jsou po nedávné rekonstrukci na velmi vysoké úrovni. V současné době se provádějí zejména úpravy obličeje po úrazech, rukou, rekonstrukce prsu, uzávěry ran po laparotomiích, operace vředů a defektů na bércích atd. Možnosti plastického chirurga jsou při provádění uvedených výkonů široké a využití plastické chirurgie tak představuje pro pacienty značné vylepšení stavu operovaných defektů. Rád bych proto alespoň krátce upozornil na možnosti řešení úrazů a poúrazových defektů metodami plastické chirurgie a seznámil s nimi na těchto stránkách i širší veřejnost.

Velmi časté a z estetického hlediska žádané jsou v plastické chirurgii úpravy defektů v oblasti obličeje a skalpu po úrazecha onkologických onemocněních.

Na horních končetinách je doménou plastické chirurgie ruka a to nejen měkké tkáně. Léčba závažnějších otevřených poranění není jen precizní okamžitá rekonstrukce s obnovením kontinuity kostí, šlach, cév i nervů, ale hlavně následné rekonstrukční výkony směřující k obnovení funkce ruky. Možností plastické chirurga je časná revize přerušených, při prvním ošetření někdy neošetřených nervů. Ztrátová poranění šlach flexorů a poranění komplexního extenzorového systému prstů ruky. Možnosti léčby jsou i pro pacienty s revmatickým postižením ruky, kontrakturami a úžinovými nervovými syndromy.

Na hrudníku řeší plastický chirurg defekty, které většinou nejsou úrazové, ale vnikají při nádorových onemocněních nebo jejich operacích. Zvlášť významnou a propracovanou oblastí je rekonstrukce po karcinomu prsu.

Na břiše je možná spolupráce s břišními chirurgy k uzávěru ran po komplikovaných a opakovaných laparotomiích. Zde jsou přínosem zejména svalové laloky..

Úspěšné řešení decubitálních vředů nezávisí jen na schopnosti uzavřít defekt hýždové, křížové a sedací krajiny lalokem, ale zejména na celkovém, hlavně  stavu nutričním stavu pacienta a má přínos zejména u pacientů s předpokladem mobilizace.

Významné defekty na DK jsou zejména na bércích a nohou a to v rámci expozice vysokoenergetickým poraněním. Určitá zdrženlivost je třeba u defektů na ischemickém a diabetickém základě, kdy je třeba brát v potaz zátěž pacienta dlouhým operačním výkonem při výsledku, který je v těchto případech nejistý a má omezené trvání, i když je technicky možný. Lokalita distální třetiny bérce neposkytuje dostatek materiálu pro svalové laloky i sekundární defekty po lalocích  fasciokutánních jsou zdrojem četných komplikací. Proto je u  distální třetiny bérce, paty a nohy metodou volbou volný přenos laloků mikrochirurgickou technikou, který je zajišťován na specializovaných pracovištích.

Z výše uvedeného je zřejmé, že plastická chirurgie není pouze estetickou chirurgií, jak se často pacienti domnívají, ale estetická chirurgie je její nedílnou součástí. . V rámci výkonu estetické chirurgie  poskytuje nemocnice v HB nejen osvědčené konzervativní chirurgické metody, ale samozřejmě i konzultaci a  návrh možností, které plastická chirurgie při řešení pacientem požadované nebo uvažované úpravy nabízí. Rozhodující slovo má však nejen pacient, ale i plastický chirurg, který pacientovi řešení podrobně popíše a předpokládaný výsledek operace s pacientem řádně probere, upozorní na možná rizika a nereálná očekávání pacienta týkající se výsledku operace..  .

Nejčastější operace jsou:

Otoplastika
Přitažení odstálých boltců,  úprava jejich tvaru a dosažení symetrie (pozn. do 10 let věku hradí tuto estetickou operaci zdravotní pojišťovna) . Většinou se provádí v místním znecitlivění, může však být provedena i  v celkové anestezii zejména za účelem snížení stresudětských pacientů.

Rhinoplastika
Úprava tvaru nosu z důvodu estetických nebo náprava deformit nosu po předchozím úrazu, nejčastěji zlomeniny a posunutí nosní přepážky, které dělají potíže nejen estetické, ale i funkční asymetrie. V takovém případě, kdy není zásah do jemných chrupačitých struktur nosu, nebývá náprava obtížná. Výkon je možný provést v místním znecitlivění nebo v celkové anestezii.

Plastika obličeje
Provádí se různými metodami, které seliší obtížností, riziky a je často doplňována dalšími estetickými výkony (laser, peeling).Nejčastější  operací je blepharoplastika, korekce horních nebo dolních víček, dále  vytažení kůže čela, obličeje a krku . Častá  je i možnost kombinace s liposukcí oblasti podbradku a krku.  Lze provádět i výkony hraničící s kosmetikou. Nejčastější bývá aplikace botulotoxinu k odstranění vrásek v obličeji způsobených pohybem svalů a kožní a podkožní výplně k odstranění statických vrásek, kterou je třeba po určité době opakovat, neboť jak botulotoxin, tak nejčastěji k výplním používaná kys. Hyaluronová jsou postupně odbourávány.. Velkou výhodou je však rychlá a nezatěžující aplikace (pouhé vpichy velmi tenkou jehlou),  případně postupný návrat ke stavu před aplikací.

Vlasy
Další žádanou operací zejména ze strany mužů je transplantace vlasů, která umožňuje posunutí řídnoucí vlasové hranice čela a její náhradu  hormony méně  ovlivňovanými vlasy ze zátylku.

Operace prsou
Nejvíce mediálně probíranou a diskutovanou plastickou operací je zvětšení, zmenšení nebo modelace prsou. . K  zvětšení prsou se v HB stejně jako na jiných pracovištích dnes téměř výhradně používají silikonové implantáty, které se za desetiletí používání osvědčily a výrazně zdokonalily.  Redukční operace prsou jsou již dlouhou dobu rutinním výkonem plastických chirurgů a při splnění podmínek a hlavně souhlasu revizního lékaře i hrazené zdravotní pojišťovnou.

Abdominoplastika
Abdominoplastika, která byla dříve zaměřena na korekci oslabené svalové břišní stěny je dnes více pojímána jako tvarování těla a lze ji  pojmout od malých výkonů takzvané miniabdominosplastiky s minimem kožní redukce až po do češtiny nepřekládanou beltlipectomy- nutnou po masivním váhovém úbytku.  Dnes  v době účinných operací pomáhajících k zhubnutí, je třeba s odstupem několika měsíců  řešit výrazné kožní nadbytky nejen břicha, ale také paží a stehen.

Liposukce
Liposukce, při které je podkožní tkáň nejdříve naplněna roztokem a následně je odsáván tuk. Tento roztok může také obsahovat znecitlivění, které umožní tento výkon absolvovat bez anestezie a ambulatně. Tím se také jeho cena stala mnohem dostupnější.

Ceník výkonů

Projekt IROP

 

Akce měsíce

 benefiční koncert - Oříšek 

13.12.2019 v 19:00 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg

 

 

Plánek nemocnice

planek

Práva pacientů přeložená do znakového jazyka

naleznete zde

Zřizovatel

Krajský úřad Kraje Vysočina
Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Naleznete nás i na
facebook.gif 

 

Napsali o nás

10. září 2019
Tisící porod je tu!
Havlíčkobrodský deník

Onkologická péče v Kraji Vysočina

více naleznete zde

Regulační poplatky

více naleznete ZDE

STOP násilí

http://stopnasili.cz/