29.6.2011

Nová gamakamera - uvedení do provozu

Ve středu 29.6. byla uvedena do provozu nová gamakamera BrightView na
oddělení nukleární medicíny.
Nová gamakamera přinese kromě zvýšení kvality péče a
poskytovaných služeb, také řadu výhod pro naše pacienty.


Tisková zpráva Nemocnice Havlíčkův Brod p.o.
ze dne 29.6.2011
Uvedení do provozu nové gamakamery na oddělení nukleární medicíny

P1020293-www.JPG P1020296-www.JPG

 

Oddělení nukleární medicíny Nemocnice Havlíčkův Brod využívá nově pro diagnostiku gamakameru SPECT PHILIPS BrightView . Všeobecně použitelná gamakamera se špičkovými SPECT detektory s proměnlivým úhlem poskytuje vysoce kvalitní a bezpečnou schopnost snímání v těsné blízkosti pacienta pro optimální rozlišení obrazů.

Investice v hodnotě 8 milionů korun čítala stavební úpravy na oddělení nukleární medicíny a zakoupení přístroje, který společně s hybridním přístrojem SPECT/CT Precedence z roku 2007 zajišťuje vysoce kvalitní péči a služby v oboru nukleární medicíny v kraji Vysočina. Gamakameru jsme pořídili za finančního přispění našeho zřizovatele – kraje Vysočina..

Nová gamakamera BrighView (s detektory PinPoint a kaudalně-cephalickým sklonem detektorů a 3/8“krystalem) přináši kromě zvýšení kvality péče a námi poskytovaných služeb mnoho výhod pro naše pacienty:
-  umožňuje automatické vyšetření pacienta na posteli či nosítkách, 
   vyšetření vsedě i jiných polohách
-  disponuje dostatečným vnitřním rozměrem pro vyšetření pacientů 
   s vyšší váhou a pro bezproblémové sledování pacienta během vyšetření
-  pohodlí a bezpečnost pacienta
-  nabízí kvalitní zobrazení se špičkovým rozlišením ( podložka vyšetřovacího
   stolu s nízkou atenuací záření)
-  má ergonomicky navržené bezdrátové dálkové ovládání
-  umožňuje 3D zobrazení např. pro segmentaci tumoru
-  urychluje a usnadňuje práci personálu ONM – rychlejší a přesnější 
    vyhodnocení snímků lékařem
-  a celou řadu dalších výhod.

„Gama kamera Bright View se používá zejména pro vyšetření  kostí, mozku, jater, štítné žlázy, příštitných tělísek, pro kardiologické pacienty s ischemickou chorobou srdeční a celotělové vyšetření při hledání zánětlivých a nádorových ložisek,“ říká primář oddělení nukleární medicíny MUDr. Petr Libus.

Dodavatelem gama kamery je společnost Edomed - česká soukromá firma, která se zaměřuje na dodávky, instalace a údržbu zobrazovací diagnostické techniky zejména pro radiodiagnostiku a nukleární medicínu. Více o společnosti na www.edomed.cz.

Oddělení nukleární medicíny Nemocnice Havlíčkův Brod  tak nyní má k dispozici dva vysoce kvalitní diagnostické přístroje, které umožňují kvalifikovanou a specializovanou diagnostiku v tomto oboru. Oddělení má dlouhodobě nadregionální charakter, neboť k nám míří pacienti i z jiných okresů či dokonce krajů. Oddělení je v současnosti kvalitně a moderně vybaveným oddělením v kraji Vysočina.

Gama kamera z roku 2007- hybridní přístroj SPECT/CT Precedence - v hodnotě 21 milionů korun již od svého uvedení do provozu umožnila vyšetření více jak 7 tisíc pacientů. V době svého nainstalování byl prvním přístrojem této třídy v republice. Moderní přístroj je velkým přínosem v diagnostice pro onkologické pacienty, pro kardiologii, ortopedii, chirurgii i další lékařské obory. Pacientům přinesl řadu výhod - od komfortu vyšetření jsou jeho přednostmi především snadný přístup k pacientovi, snížení možné klaustrofobie, zhotovení vyšetření CT i SPECT v jedné poloze pacienta.

Oddělení nukleární medicíny bylo v naší nemocnici založeno v roce 1972. Obor nukleární medicíny slouží k diagnostice a léčbě pomocí radioaktivních izotopů. Nukleární medicína patří mezi minimálně zatěžující neinvazivní vyšetřovací metody. Na rozdíl od diagnostické radiologie, která zobrazuje strukturu orgánů, nukleární medicína umožňuje získávat informace nejen anatomické, ale hlavně o orgánových funkcích či metabolismu. V mnoha případech jde o unikátní diagnostická vyšetření, která umožňují zjistit nemoc či její rozsah  dříve, a tím zvýšit možnost úspěšné léčby.

Více o oddělení se dovíte na našich webových stránkách.
http://www.onhb.cz/Article.asp?nArticleID=77&nLanguageID=1

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod p.o.
tel. 569 472 201 nebo 604 475 082, email: petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg