7.4.2011

Nové přístroje pro péči o novorozence

Dětské oddělení získalo od Nadace Naše dítě nový resuscitační přístroj a monitor životních funkcí pro novorozence. Jedná se o pulsní oxymetr Masimo Radical 7 a resuscitátor Neopuff. Oba přístroje jsou již našimi lékaři využívány v případě nutné resuscitace novorozenců na porodních sálech a zvyšují kvalitu a bezpečnost péče o naše malé pacieny. Přístroje nám pomohli rozšířit naše technické zázemí využívané na záchranu života novorozených dětí a umožňují nám poskytovat v případě nutnosti resuscitaci u více pacientů najednou. Každoročně se na našem gynekologicko-porodnickém oddělení uskuteční přes 1400 porodů, proto je kvalitní a moderní vybavení porodních sálů nezbytností pro práci lékařů i porodních asistentek.

(Pulsní oxymetr Masimo Radical patří mezi nejspolehlivější a nejpřesnější pulsní oxymetry pro měření v neonatologii a v dalších oblastech z hlediska artefaktů a snížené perfúze. Resuscitátor Neopuff pak umožňuje přesně řízenou resuscitaci novorozenců a kojenců až do hmotnosti cca10 kg na porodních sálech, JIP a lůžkových odděleních. Je vhodný pro ventilaci maskou i kanylou. Během resuscitace je udržován nastavený PEEP. )

Byli jsme Nadací vybráni mezi 10 porodnicemi v ČR, které získaly toto dovybavení porodních sálů po odborné konzultaci s Českou neonatologickou společností. Nemocnice Havlíčkův Brod děkuje Nadaci Naše dítě a spolupořádající společnosti ROSSMANN za poskytnutý dar.

Více informací včetně seznamu vybraných nemocnic naleznete na http://www.nasedite.cz/webmagazine/articles.asp?ida=964&idk=478

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod p.o.

tel. 569 472 201 nebo 604 475 082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg