23.9.2010

Pochod proti diabetu


Zapalte si virtuální  svíci PPD 2010

klikni
f


Pochod proti diabetu - se letos opět v rámci Světového dne diabetu (Blue Day) uskuteční 14.11.2010. Přijďte se zapojit i Vy!!!

Sraz je jako tradičně ve 14 hodin u obchodního domu Alej v Havlíčkově Brodě. Nad letošním ročníkem v HB převzala osobně záštitu lékařka MUDr. Eva Pěkná.

 

V České republice se tento pochod uskutečňuje na desítkách míst a každoročně přiláká tisíce lidí. Hlavním cílem je probudit zájem veřejnosti o zdraví a zvýšenou pozornost problematice diabetu.

 

Diabetes mellitus neboli cukrovka je celosvětově závažnou chorobou, jež dosahuje rozměrů pandemie. Je to závažné chronické onemocnění, které významně ovlivňuje kvalitu a délku života jedinců s diabetem. Cukrovce se také říká „tichý zabiják“ – není vidět a nebolí, ale její včasné odhalení velice usnadní její léčbu a sníží riziko pozdních komplikaci, které ne zřídka končí smrtí. Každoročně přibývá na celém světě 7 miliónů lidí s tímto onemocněním. Jsou to dva lidé každou sekundu. V České republice se léčí s cukrovkou přes 750 tisíc lidí s diabetem, což je přibližně 7,5 % naší populace. To je asi o 100 tisíc nemocných více než v roce 2000.  Pokud se nepovede vzniklý trend zvrátit, bude v blízké budoucnosti trpět cukrovkou bez ohledu na věkovou kategorii každý desátý občan České republiky.

 

Více na www.dendiabetu.cz

Diabetes je snad jediná choroba, která sama o sobě nebolí a v podstatě nijak viditelně nekomplikuje běžný život. Diabetik, který tuto nemoc ignoruje, nedbá na životosprávu, dostatek pohybu a doporučení lékařů následky nepocítí ihned.

Pamatujte však, že tělo si Vaše prohřešky pamatuje a sčítá!!

 

 

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg