4.3.2010

Plicní oddělení má nový pokoj pro izolaci pacienta i nadstandardní pokoj

Plicní oddělení disponuje novým, speciálně upraveným pokojem pro izolaci pacienta s podezřením či onemocněním infekčními chorobami - především TBC apod. Zároveň nabízí od března letošního roku svým pacientům možnost pobytu na nadstandardním pokoji.

Izolační pokoj byl vytvořen jako optimální hygienický režim s adekvátní izolací pacientů nakažených infekčním onemocněním. Jde především o nakažení TBC, ale jeho využití bude širokospektrální.  Jednolůžkový pokoj má vlastní sociální zázemí ( sprchový kout, umyvadlo, WC) a vstupní filtr pro ošetřující personál. „Hygienická smyška zajišťuje ochranu ošetřovatelského personálu i lékařů našeho oddělení před nakažením. Ročně je na našem oddělení ošetřeno zhruba 8 až 10 pacientů s potvrzeným TBC, čímž nevybočujeme v posledních letech z běžného celorepublikového ročního výskytu“ sdělil primář oddělení MUDr. Jaroslav Vondra.

Pokoj se nachází v 1. nadzemním poschodí budovy B naší nemocnice, kde byl umístěn i pokoj dříve používaný k těmto účelům. Z hygienických důvodů však bylo nutno přikročit k výstavě nového pokoje. Stavební úpravy byly dokončeny na začátku letošního roku a vyžádaly si úpravy i dalších místností - bezprostředně sousedícího inspekčního pokoje sester a související laboratoře. Stavba byla vyhotovena tak, aby splňovala všechny hygienické i bezpečnostní směrnice, požadavky a ustanovení. Izolační pokoj je základem pro prevenci šíření plicních infekčních onemocnění a znamená ochranu před nositeli infekcí pro personál i ostatní pacienty. ( Nemocnice Havlíčkův Brod má dále jako jediná v kraji Vysočina možnost izolace v případě importu vysoce nakažlivých onemocnění - typu SARS či hrozícího bioterorismu -díky dvěma pokojům se speciální technologií odvodu a čištění vzduchu na infekčním oddělení VÍCE ZDE).

Nadstandardní pokoj je nově na plicním oddělení k dispozici pacientům, kteří při hospitalizaci upřednostňují soukromí a pobyt na jednolůžkovém pokoji. Pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, televizí, lednicí, atd.. a poskytne pacientovi maximální klid a pohodlí při pobytu na nemocničním lůžku. Více informací získáte na tel. čísle 569 472 451.

Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí NHB, tel. 604 475 082

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg