4.3.2010

Plicní oddělení má nový pokoj pro izolaci pacienta i nadstandardní pokoj

Plicní oddělení disponuje novým, speciálně upraveným pokojem pro izolaci pacienta s podezřením či onemocněním infekčními chorobami - především TBC apod. Zároveň nabízí od března letošního roku svým pacientům možnost pobytu na nadstandardním pokoji.

Izolační pokoj byl vytvořen jako optimální hygienický režim s adekvátní izolací pacientů nakažených infekčním onemocněním. Jde především o nakažení TBC, ale jeho využití bude širokospektrální.  Jednolůžkový pokoj má vlastní sociální zázemí ( sprchový kout, umyvadlo, WC) a vstupní filtr pro ošetřující personál. „Hygienická smyška zajišťuje ochranu ošetřovatelského personálu i lékařů našeho oddělení před nakažením. Ročně je na našem oddělení ošetřeno zhruba 8 až 10 pacientů s potvrzeným TBC, čímž nevybočujeme v posledních letech z běžného celorepublikového ročního výskytu“ sdělil primář oddělení MUDr. Jaroslav Vondra.

Pokoj se nachází v 1. nadzemním poschodí budovy B naší nemocnice, kde byl umístěn i pokoj dříve používaný k těmto účelům. Z hygienických důvodů však bylo nutno přikročit k výstavě nového pokoje. Stavební úpravy byly dokončeny na začátku letošního roku a vyžádaly si úpravy i dalších místností - bezprostředně sousedícího inspekčního pokoje sester a související laboratoře. Stavba byla vyhotovena tak, aby splňovala všechny hygienické i bezpečnostní směrnice, požadavky a ustanovení. Izolační pokoj je základem pro prevenci šíření plicních infekčních onemocnění a znamená ochranu před nositeli infekcí pro personál i ostatní pacienty. ( Nemocnice Havlíčkův Brod má dále jako jediná v kraji Vysočina možnost izolace v případě importu vysoce nakažlivých onemocnění - typu SARS či hrozícího bioterorismu -díky dvěma pokojům se speciální technologií odvodu a čištění vzduchu na infekčním oddělení VÍCE ZDE).

Nadstandardní pokoj je nově na plicním oddělení k dispozici pacientům, kteří při hospitalizaci upřednostňují soukromí a pobyt na jednolůžkovém pokoji. Pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, televizí, lednicí, atd.. a poskytne pacientovi maximální klid a pohodlí při pobytu na nemocničním lůžku. Více informací získáte na tel. čísle 569 472 451.

Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí NHB, tel. 604 475 082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg