15.12.2009

Dostali jsme 10 nových monitorů dechu

Dětské oddělení převzalo od Nadace Křižovatka 10 nových monitorů dechu. Monitory využíváme zejména na novorozeneckém úseku a intermediární péči o novorozence. "Dosud jsme měli k dispozici 11 monitorů dechu. Všechny jsou plně využívány, ať už přímo na oddělení nebo se půjčují maminkám domů. Zájem o zapůjčování monitorů je velký. Proto tyto aktivity velice vítáme," řekla o získání dalších monitorů vrchní sestra dětského oddělení Mgr. Jana Niederlová.

Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence a jsou jakousi "hlídací chůvou", která má za úkol zavčasu upozornit na případnou zástavu dechu. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. "Monitory sehrávají významnou úlohu při boji se syndromem náhlého úmrtí kojenců," sdělil primář dětského oddělení MUDr. Václav Miláček, který převzal monitory z rukou Ing. Vlastimila Novotného, zástupce Nadace Křižovatka. Dětské oddělení získalo monitory Babysense II (Model CU-100/2 Type BF), které mohla Nadace zakoupit díky sponzorskému daru Českých drah (přispěli na 7 monitorů) a společnosti Pribina s.r.o. ( 3 monitory). "I když České dráhy nemají příliš peněz na sponzorování, rozhodli jsme se v tomto adventním čase odříkání věnovat peníze na zakoupení monitorů dechu, protože jde o potřebnou a užitečnou věc, která může zachránit životy novorozenců," řekla při předávání Ing. Lenka Horáková, ředitelka Krajského centra osobní dopravy Jihlava České dráhy a.s.

Monitor je výborným pomocníkem při každodenní péči o dítě – svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko. Od loňského roku nabízíme maminkám možnost zapůčení monitoru dechu. Více zde

 

Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí

tel. 604 475 082

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg