15.12.2009

Dostali jsme 10 nových monitorů dechu

Dětské oddělení převzalo od Nadace Křižovatka 10 nových monitorů dechu. Monitory využíváme zejména na novorozeneckém úseku a intermediární péči o novorozence. "Dosud jsme měli k dispozici 11 monitorů dechu. Všechny jsou plně využívány, ať už přímo na oddělení nebo se půjčují maminkám domů. Zájem o zapůjčování monitorů je velký. Proto tyto aktivity velice vítáme," řekla o získání dalších monitorů vrchní sestra dětského oddělení Mgr. Jana Niederlová.

Monitory dechu slouží ke kontrole dechu novorozence a jsou jakousi "hlídací chůvou", která má za úkol zavčasu upozornit na případnou zástavu dechu. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. "Monitory sehrávají významnou úlohu při boji se syndromem náhlého úmrtí kojenců," sdělil primář dětského oddělení MUDr. Václav Miláček, který převzal monitory z rukou Ing. Vlastimila Novotného, zástupce Nadace Křižovatka. Dětské oddělení získalo monitory Babysense II (Model CU-100/2 Type BF), které mohla Nadace zakoupit díky sponzorskému daru Českých drah (přispěli na 7 monitorů) a společnosti Pribina s.r.o. ( 3 monitory). "I když České dráhy nemají příliš peněz na sponzorování, rozhodli jsme se v tomto adventním čase odříkání věnovat peníze na zakoupení monitorů dechu, protože jde o potřebnou a užitečnou věc, která může zachránit životy novorozenců," řekla při předávání Ing. Lenka Horáková, ředitelka Krajského centra osobní dopravy Jihlava České dráhy a.s.

Monitor je výborným pomocníkem při každodenní péči o dítě – svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko. Od loňského roku nabízíme maminkám možnost zapůčení monitoru dechu. Více zde

 

Mgr. Petra Černo

tisková mluvčí

tel. 604 475 082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg