3.9.2009

Rekonstrukce se dostala do druhé poloviny

Před rokem zahájená rekonstrukce nejstarší části hlavní budovy nemocnice - pavilonu Interny - se přehoupla do druhé poloviny. S mírným předstihem oproti původnímu plánu již byla zprovozněna tři patra budovy, další se dokončují.

Ve zrekonstruovaných prostorách s novým nábytkem se již nachází oddělení Společných laboratoří, oddělení Dialýzy a ambulance urologická, dětská, diabetologická a nefrologická. Komplexně byla dokončena výměna sítí, přípojka vody a kanalizace ve většině pater budovy . Před dokončením je 2.NP - neurologické oddělení  a polovina dalšího poschodí, kde bude sídlit interní JIP s iktovou jednotkou, která se mění ve velice moderně vybavené oddělení zajišťující intenzivní péči o kritické pacienty.  Základem jednotky je boxový systém - 13 lůžek v jedno až třílůžkových boxech s přímou návazností na ARO. Boxový systém umožní lékařům a zdravotnickému personálu podstatně kvalitnější zdravotní péči na vyšší úrovni a v příjemnějším prostředí pro pacienty. V nejbližších dnech bude také zprovozněna polovina dětského oddělení, které za provozu prochází úpravami - výměna okem, drobné stavební úpravy a opravy instalací. Následně se bude pokračovat s opravou druhé poloviny dětského oddělení.

Součástí projektu rekonstrukce Interny je přístrojové dovybavení různých oddělení nemocnice, které probíhá dle plánu. Zakoupeny již byly desítky nových přístrojů nebo například moderní lůžka na oddělení ARO. (Pořízeno bylo 8 resuscitačních lůžek pro intenzivní péči o kritické pacienty se speciální elektro-hydraulickou konstrukcí. Tato lůžka disponují vlastnostmi nabízejícími osvědčené výhody pro kriticky nemocné a velmi rizikové pacienty. Jde o špičkový model lůžka pro intenzivní péči , která jsou plně v souladu s aktuálními požadavky a s inovacemi v klinické praxi, ergometrii a bezpečnosti pro pacienty a ošetřovatelský personál.). Tím se výrazně zlepšují podmínky pro léčbu našich pacientů.

Dokončena byla s předstihem rekonstrukce hlavního nemocničního parkoviště, která byla součástí projektu. Parkoviště skýtá 93 parkovacích stání pro osobní automobily a 5 míst pro vozidla imobilních spoluobčanů. Generální rekonstrukce parkoviště na Rozkošské ulici přišla na téměř na 5,5 milionu Kč.

Rekonstrukce probíhá za plného provozu. Úpravy probíhají ještě ve 3. a 4.NP, kde budou sídlit stanice interního oddělení. Průběžně dochází ve všech patrech budovy k výměně oken. Závěrečnou fází pak bude venkovní nátěr budovy. "V pracích jsme mírně v předstihu. Děláme vše proto, aby byl projekt dokončen dříve a pacientům byly k dispozici odpovídající prostory s vyšším stupněm zdravotnického vybavení pro poskytování akutní i standardní péče v interních, ale i ostatních medicínských oborech, které naše nemocnice poskytuje pro velice širokou spádovou oblast," sdělil technický náměstek Josef Tvrdý.

Projekt rekonstrukce pavilonu Interny a dovybavení NHB by měl být dokončen v červnu 2010. Celková finanční částka se pohybuje kolem 90 milionů korun. Rekonstrukce je hrazena z prostředků Evropské unie z programu Veřejné služby regionálního významu a s podporou Kraje Vysočina.

Fotogalerie zde

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg