7.5.2009

Prověření traumatologického plánu

Ve středu 6. května se konalo taktické cvičení Zdravotnické záchranné služby a Hasičského sboru kraje Vysočina. Záchranáři společně s hasiči prověřovali připravenost a funkčnost zásahů při hromadné havárii. Tentokrát šlo o simulovanou havárii skladů paliva ve šlapanovském Čepru.
Nácvik a každoroční cvičení tohoto typu má za cíl zdokonalovat záchranný systém, a tak v případě reálné havárie zvládnout náročná hromadná neštěstí. Hlavním cílem bylo nejen zvládnout ošetření, transport a následnou léčebnou péči více než dvacítky zraněných, ale také prověření kvality komunikace a spojení všech zúčastněných složek.

Do naší nemocnice bylo transportováno dvacet zraněných. "Zranění" figuranti do nemocnice přijížděli průběžně. "Pacienti" prošli celým systémem traumatologického plánu od roztřídění dle závažnosti zranění, přes důkladné vyšetření včetně všech potřebných vyšetření zobrazovacími a jinými metodami a dále příjmem na odděleních, případně přípravou k "operačnímu výkonu". Nácvik potvrdil, že traumatologický plán Nemocnice Havlíčkův Brod je plně funkční.

Rolí zraněných se ujali studenti Střední zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě.
V naší nemocnici byl vyhlášen Zdravotnickou záchrannou službou Kraje Vysočina zkušební nácvik traumatologického plánu naposledy v prosinci loňského roku. Po pěti měsících byla znovu a úspěšně prověřena připravenost nemocniční neodkladné péče při hromadném neštěstí za uplatnění zvláštních postupů k urychlenému zajištění dostatečné kapacity zdravotnického zařízení pro poskytnutí potřebného rozsahu zdravotní péče.

Fotogalerie

Projekt IROP

 

Akce měsíce

 Inkontinenční poradna 

 

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg