14.4.2009

Porodnice nabízí druhý nadstandardní pokoj

 

Naše porodnice již nabízí maminkám druhý nadstandardní pokoj. Na porodních sálech proběhla výměna porodní vany, která umožňuje maminkám porod do vody.

 

Druhý nadstandardní pokoj pro rodičky od tohoto týdne nabízí gynekologicko-porodnické oddělení brodské nemocnice. Hlavním důvodem zřízení dalšího pokoje tohoto typu byl velký zájem rodiček o samostatný pokoj, kde by měli možnost přítomnosti blízké osoby 24 hodin denně. „Zájem o nadstandard byl velký. Dá se říci, že byl permanentně obsazen. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše služby pro rodičky o další pokoj tohoto typu,“ sdělil primář oddělení MUDr. Pavel Antonín.

 

Pokoj skýtá maminkám s novorozenci příjemné prostředí s nadstandardním vybavením – tedy lednici, varnou konvici, televizor, telefon, lůžko pro blízkou osobu, přebalovaní pultík s vaničkou, váhu, vlastní sociální zázemí.

Pokoj si lze zamluvit v den hospitalizace s možností přítomnosti rodinného příslušníka během celé hospitalizace pacientky.

  

Zároveň bylo v předchozích dnech přistoupeno k výměně porodní vany, za novou, plně odpovídající hygienickým normám, která bude sloužit rodičkám žádajím porod do vody. Porodem do vody se rozumí takový průběh závěrečné fáze porodu, kdy se hlavička novorozence i celé jeho tělo porodí pod úrovní vodní hladiny. Dítě je vybaveno dýchacím reflexem, který nastoupí až po kontaktu obličeje plodu se vzduchem po vytažení dítěte z vody. Proto je tento způsob vedení porodu považován za bezpečný, jedná-li se o zcela normální průběh těhotenství a porodu. Možnost vedení porodu do vody stanoví porodník při přijetí rodičky k porodu. Při vlastním porodu je přítomen porodník, porodní asistentka, dětské lékař a sestra.

Naše porodnice patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším porodnicím na Vysočině. V loňském roce se u nás narodilo 1469 dětí (1433 porodů, z toho 36 párů dvojčat).

Maminky k nám neváhají přijet rodit i ze vzdálenějších míst České republiky. Naše porodnice byla v roce 2004 zařazena agenturou APERIO mezi nejoblíbenější porodnice v ČR. Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče nabízíme maminkám příjemné prostředí, předporodní kurzy, CTG, celou škálu relaxačních porodních pomůcek – hydromasážní vanu, porodní židličky, lůžko, ribstoly, porodní vak, masážní válečky, aromaterapii, hudbu. Vedle přirozených metod zmírnění bolesti nabízíme také epidurální analgezii – medikamentózní tlumení porodních bolestí. Samozřejmostí je osoba blízká u porodu a systém rooming in. Od roku 1998 jsme držiteli titulu Baby friendly hospital, v loňském roce jsme obdrželi od sítě mateřských center v ČR Certifikát – Společnost přátelská rodině.

Snažíme se rodičkám splnit jejich přání, aby si tento nezapomenutelný zážitek skutečně prožily v pohodě a v prostředí, které bude přátelské pro maminku i její děťátko.

 

 

pokoj1-www_M_250.jpg umyvadlo-www_M_250.jpg
**
skrin-www_M_250.jpg vana-www_M_250.jpg

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg