29.3.2009

Dostali jsme nový inkubátor

Herec  Maroš Kramár předal v neděli 29.3. společně se zástupcem společnosti P&G  nový moderní inkubátor našemu oddělení intermediární péče o novorozence.

 

Společnost Procter&Gamble společně se společností Ahold věnovaly našim nejmenším pacientům nový moderní inkubátor v hodnotě  zhruba 300 tisíc korun. Tento nový přístroj bude nápomocen v péči o novorozence, kteří potřebují po porodu intenzivní lékařskou péči na jednotce intermediární péče pro nedonošené a rizikové novorozence. Na tomto oddělení bývá ročně hospitalizováno přes dvě stovky patologických novorozenců, často s porodní váhou pod 2 500gr.

Dar – nový inkubátor a větší množství jednorázových plen Pampers -převzal primář dětského oddělení a náměstek pro léčebnou péči MUDr. Václav Miláček společně s vedoucí lékařkou oddělení MUDr. Magdalenou Chvílovou Weberovou.

 

Herec Maroš Kramár se stal jedním z patronů společného mezinárodního projektu UNICEF a výrobce Pampers, jehož cílem je do roku 2012 celosvětově vymýtit mateřský a novorozenecký tetanus. „Kampaň značky Pampers 1 balení = 1 vakcína byla mimořádně úspěšná. Díky tomu, že v naší zemi je již tetanus téměř úplně vymýcen a my chtěli pomoci i našim dětem, rozhodli jsme se  zakoupit dva moderní inkubátory pro české nemocnice. Volba padla na havlíčkobrodskou nemocnici a nemocnici Pardubice,“ sdělil Ing. Ivan Krejčí, PhD. za společnost  P&G.

Maroš Kramár si prohlédl v rámci návštěvy naší nemocnice nejen jednotku intermediární péče, ale také celé dětské oddělení – oddělení pro kojence, pro větší děti i dětskou JIP. „Naše nemocnice jsou neuvěřitelně moderně vybavené a nabízejí pacientům skutečně příjemné prostředí. Člověk si to nejlépe uvědomí až vidí, co je například v Mauretánii považováno za porodní sál. Nevěřil jsem vlastním očím. Zdravotní péče je tam v žalostném stavu,“ sdělil Maroš Kramár své zážitky z africké Mauretánie, kam vezl společně s UNICEF vakcíny získané ze umiňované kampaně.

 

Každý dar naší nemocnici nám umožňuje zvýšit kvalitu péče o naše pacienty. Za naše nejmenší děkujeme.

 

Fotogalerie

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg