28.11.2008

Půjčíme Vám monitor na kontrolu dechu dítěte

Dětské oddělení nabízí maminkám novou službu – zapůjčení monitoru na kontrolu dechu dítěte. Monitor Vám pomůže hlídat a chránit Vaše miminko před riziky náhlého selhání dechu (SIDS).

 

Monitor je výborným pomocníkem při každodenní péči o dítě – svoji nepostradatelnou úlohu má při péči o kojence s nízkou porodní váhou, rizikovými zdravotními komplikacemi, ale i při péči o zcela zdravé miminko.

BabysenseII  (Infant Respiratory Monitor), který si na našem dětském oddělení můžete nově zapůjčit za 150 Kč/ za měsíc ( kontakt - s. Blažková tel. 569 472 422), je dlouhodobě používaným přístrojem ve zdravotní péči o novorozence. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes madraci postýlky. Je vlastně takovým strážcem Vašeho dítěte ve chvílích, kdy nejste v pokoji  a především v nočních hodinách – včas Vás varuje a upozorní, že něco není v pořádku. Přístroj Babysense totiž identifikuje charakteristické pohyby dýchání Vašeho dítěte, které jsou elektronicky přenášené do kompaktního mikroprocesoru. V okamžiku, kdy se z jakéhokoliv důvodu dech dítěte přeruší na dobu 20 sekund anebo se zpomalí na méně jak 10 dechů za minutu, zapne se  zvuková a vizuální signalizace.

 

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS):
 „SIDS je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Podle některých odborných pramenů v prvních šesti měsících života umírá na tak zvaný "syndrom náhlého úmrtí" více kojenců než na všechny ostatní onemocnění a nehody dohromady. Příčiny tohoto jevu nejsou zcela vysvětleny. Jako častá příčina je udávána poloha na bříšku při spánku dítěte. Podstatou problému je náhlá porucha v dýchání novorozence,“ říká primář dětského oddělení naší nemocnice MUDr. Václav Miláček.

Pokud není dítě  včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, může zemřít.
Na toto nebezpečí může upozornit elektronický monitor dechu dítěte. Díky miniaturizaci a snižování cen elektronických komponentů jsou však dnes tyto monitory dostupné i k péči o dítě v rodinách.
Monitor je schopen upozornit nejen na výše zmíněný syndrom, ale také na nebezpečné výpadky dechu způsobené nemocí, ucpáním dýchacích cest či jinou příčinou.
Zařízení samo nemůže výpadku dechu zabránit, ale může na něj včas upozornit.

Nabízíme Vám tak možnost hlídat dítě i ve spánku.  Bližší informace s. BLAŽKOVÁ tel. 569 472 422 !!!

Tuto službu nám umožňuje spolupráce s Nadací Křižovatka – www.nadacekrizovatka.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg