11.5.2008

Probíhá Světový týden respektu k porodu

Světový týden respektu k porodu od 12. do 18. května
Slavíme Světový týden respektu k porodu. V prostorách porodnice a vestibulu Nemocnice Havlíčkův Brod jsme přichystali malou výstavku fotografií a informačních materiálů s tématikou porod a následná péče o miminko. Naši lékaři se zapojili do týdenní akce pořádané Mateřským centrem Zvoneček "Porod se týká každého" a připravili řadu přednášek o zdravé výživě, homeopatii, aromaterapii, péči o miminko, atd. Přednášky a diskuse se konají v prostorách MC Zvoneček.... více
Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod patří již řadu let k nejoblíbenějším porodnicím na Vysočině. Dlouhodobě držíme také prvenství v počtu porodů. V roce 2004 byla naše porodnice zařazena agenturou APERIO mezi nejoblíbenější porodnice v ČR.  Kromě skvělého týmu lékařů, porodních asistentek a zdravotních sester, hraje svoji roli i fakt, že se snažíme o co nějvětší vstřícnost k matce i miminku. Naší hlavní doménou je vytvoření co nejpříjemnějšího a nejpřirozenějšího prostředí pro porod. Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče nabízíme rodičkám příjemné prostředí, možnost využít nadstandardní pokoj, celou škálu relaxačních porodních pomůcek  ( hydromasážní vana, porodní porodní židlička, lůžko, na žádost porod do vody, ribstoly, porodní vak, masážní válečky, aromaterapie, hudba.....), různé alternativní přístupy a samozřejmostí je možnost přítomnosti blízké osoby  u porodu.
Na prvním místě stojí vždy potřeby rodiček, kterým se snažíme vycházet maximálně vstříc. Vlastní porod probíhá dle přání rodičky  ( pokud je to možné ze zdravotního hlediska). Zdravotnický personál je zde od toho, aby ženě pomohl, ulehčil, aby ji podpořil a povzbudil.
Pozitivní působení prostředí na pocity a dojmy rodičky bereme za jeden ze základních předpokladů přístupu k porodu. Snažíme se, aby se maminky mohli plně uvolnit a soustředit se na příchod miminka. Budoucím rodičům umožňujeme a přímo doporučujeme návštěvu porodního sálu ještě v těhotenství, aby vstupovala žena při začátku porodu do známých míst. Snažíme se při těchto návštěvách, aby zařízení interiérů, souhra prostředí a personálu  vytvářet v rodičích od prvního setkání pocit důvěry a profesionality v naše porodníky. Gynekologicko-porodnické oddělení naší nemocnice pořádá také předporodní kurzy pro nastávající rodiče, jehož součástí je prohlídka porodních sálů. Kurzy probíhají 1x za 14 dnů. Bližší informace lze získat  na tel. 569 472 397. K dispozici pro páry je nově natočené video z průběhu přirozeného porodu.

Zavedenou praxí je u nás to, že je miminko bezprostředně po porodu pokládáno mamince na břicho, pokud to není možné ( např. v některých případech po císařském řezu), dává se miminko do náruče tatínka, který se zesleče a dopřeje svému potomkovi první kontakt a blízkost svého těla. Jsme vstřícní aktivnímu  zapojení tatínka u porodu.  Pokud tomu nebrání zdravotní stav matky nebo dítěte, je novorozenec umístěn na pokoji u matky  - je zaveden systém rooming-in. Zvláštní péči věnujeme kojení a jeho propagaci, za což jsme získali společně s dětským oddělením již v roce 1998 titul „Baby friendly hospital“ – (Nemocnice přátelská dětem); další  informace  na www.rodina.cz

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg