28.4.2008

Ortopedie - náhrady kloubu palce ruky

kloubní náhradaJiž 14 pacientů podstoupilo na ortopedickém oddělení operaci náhrady kořenového kloubu palce ruky. Jde o totální náhradu kloubu s použitím francouzské protézy Maïa.

Artróza kořenového kloubu palce ruky - rhizartróza je poměrně častým onemocněním, které se může objevit již ve středním věku, většinou ve věku pozdějším. Bývá vesměs značně bolestivá a omezuje funkci palce ruky. Totální náhrada kloubu navrátí indikovanému pacientovi plnou funkčnost a pohyblivost palce ruky při zachování svalové síly.

Operační zákrok, který  již úspěšně podstoupilo 14 pacientů, trvá asi 45 minut. Po operaci je nutná zhruba desetidenní sádrová fixace a následná rehabilitace pro navrácení pohyblivosti a funkčnosti palce.

Na Vysočině tento druh totální náhrady nabízí pouze naše ortopedické oddělení a to od počátku letošního roku. Naši lékaři zvolili již řadu let osvědčenou protézu francouzské výroby Maïa ,která vychází z modelu Arpe. Jde o protézu s dlouhodobě ověřenými dobrými výsledky a desetiletou tradicí používání, která pacientovi zaručuje zachování plné funkčnosti kloubu. „S tímto typem náhrady jsem se seznámil při své návštěvě kongresu chirurgie ruky ve Francii. Velice dobré výsledky mne přesvědčily o vhodnosti využití právě této protézy pro naše pacienty,“ říká zástupce primáře Lubomír Trtík, který operace provádí. Protéza Maïa  je používána k totálním náhradám kloubu palce po celém světě, v naší republice ji používáme pro tento druh operace jako jediná nemocnice.

Operace je plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

Bližší info na tel. 569 472 331 – MUDr. Lubomír Trtík

 

www.groupe-lepine.com

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg