6.3.2008

Gamakamera vyšetřila 1000 pacienta

Oddělení nukleární medicíny vyšetřilo ve čtvrtek 6. března svého 1000 pacienta na hybridním přístroji SPECT/CT Precedence. Nová gama kamera ve spojení s rentgenovým CT přístrojem byla slavnostně uvedena do provozu v červnu loňského roku.

Moderní přístroj je velkým přínosem v diagnostice pro onkologické pacienty, pro kardiologii, ortopedii, chirurgii i další lékařské obory. Pacientům přinesl řadu výhod - od komfortu vyšetření jsou jeho přednostmi především snadný přístup k pacientovi a také snížení možné klaustrofobie. " Díky gama kameře zvládáme kvalitně vyšetřit poměrně vysoký počet nemocných pacientů," řekl vedoucí lékař oddělení MUDr. Petr Libus. Přednosta oddělení Ing. Ivan Kuželka počítá, že by za první rok mělo být na hybridním přístroji vyšetřeno zhruba 1500 pacientů, do dalších let očekává počty ještě mnohem vyšší.

Tisícím pacientem se stal p. Jaroslav Jelínek z Havlíčkova Brodu. "Cítím se dobře, nebylo to nijak nepříjemné," řekl hned po vyšetření. Od nemocnice dostal pacient malý dárek na památku. Ověřit si jak v praxi pracuje nová gama kamera přišli zástupci kraje - náměstek hejtmana Ing Pavel Hájek a krajská radní a starostka města Havlíčkův Brod Ing. Jana Fischerová, CSc. Oba se zajímali o možnosti využití přístroje a průběh vyšetření. Kraj i Město Havlíčkův Brod  se také podílely na spolufinancování přístroje Celkové investiční náklady na pořízení a zprovoznění přístroje činily 20,6 milionů korun.
Fotogalerie

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg