3.4.2024

Aromaterapie v porodnictví

Aromaterapii při porodu mohou naše rodičky využívat již delší dobu. Nicméně neustále se v této oblasti vzděláváme. Proto jsme si pozvali na celodenní seminář profesionální aromaterapeutku Mgr. Janu Urbanovou, která studovala na Institutu aromaterapie v Praze a v této oblasti se pohybuje již řadu let.

Naše porodní asistentky se společně s lektorkou věnovaly způsobům a možnostem používání aromaterapie v porodnici, rozebíraly dopodrobna složení a možnosti využití jednotlivých éterických olejů a dokonce si i  vyrobily přímo na místě masážní olej a inhalační tyčinku tak, aby byly schopné toto připravit přímo pro konkrétní rodičku.

Aromaterapie je nejpoužívanější doplňkovou metodou v období těhotenství, porodu i v poporodní péči, kdy ženy prochází fyzickými, psychickými i sociálními změnami. "Aromaterapeutická kosmetika má široké využití v čase těsně před, během i po porodu. Pomůže vám, aby příchod miminka na svět byl plný vůní, lásky a něhy. Éterické oleje pomohou s uvolněním těla i mysly, jejich vůně dodává sílu a odvahu a posiluje vnímání ženskosti, " říká lektorka. Účinky éterických olejů jsou vědecky podložené a ověřené dlouholetou praxí.

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg