22.8.2023

Nové CT již dorazilo

Vysoce moderní přístroj CT 6000 iCT Pro od společnosti Philips za téměř 27 milionů korun dne 21. srpna 2023 dorazil do naší nemocnice. Nákup nového CT - počítačového tomografu je zahrnut do projektu REACT-EU. Umožní nám posunout diagnostiku opět na vyšší úroveň - nabídne totiž kvalitnější zobrazení a rychlejší vyšetření. 

Na začátku srpna byl odinstalován starý přístroj a provedeny menší stavební úpravy prostor daného pracoviště. Hned včera byl přístroj umístěn a začalo se s jeho uváděním do provozu. Aktuálně je tedy omezen provoz tohoto pracoviště. Některá vyšetření supluje gama kamera na oddělení nukleární medicíny, některé pacienty nám vyšetřují v okolních nemocnicích v Kraji Vysočina, za což jim patří velké poděkování.

Nový přístroj nám umožní zvýšit kvalitu péče. Plně odpovídá požadavkům současné diagnostiky,“ okomentoval výměnu přístroje primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Robert Pípal. Jako hlavní přínos nového CT vidí špičkovou kvalitu snímků a rychlost vyšetření. Pacientům přináší také nižší dávku ozáření. Počítačová tomografie se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Tento přístroj je velice vytížený. Ročně se u nás uskuteční cca 13 tisíc vyšetření.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg