10.7.2023

Nové CT začne fungovat na konci srpna

Kvalitnější zobrazení a rychlejší vyšetření – to umožní výměna počítačového tomografu na radiodiagnostickém oddělení. K výměně starého přístroje za nový dojde v srpnu. Jedná se o vysoce moderní přístroj CT 6000 iCT Pro od společnosti Philips za téměř 27 milionů korun. Nákup nového CT je zahrnut do projektu REACT-EU.

Radiodiagnostické oddělení předchozí počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 /v hodnotě necelých 15 mil. korun/ získalo v roce 2014 výměnou za starý. V době pořízení patřil tento přístroj k nejmodernějším CT systémům v republice. „Nový přístroj je jeho moderním nástupcem a umožní nám zvýšit kvalitu péče. Plně odpovídá požadavkům současné diagnostiky,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Robert Pípal. Jako hlavní přínos nového CT vidí špičkovou kvalitu snímků a rychlost vyšetření. Pacientům přináší také nižší dávku ozáření. „Nový tomograf má rekonstrukční matici pro větší rozlišení některých speciálních vyšetření. Součástí zakázky bylo i pořízení nového injektoru kontrastní látky,“ dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila.

Počítačová tomografie umožňuje zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá se při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a léčbu je kvalita, přesnost a skvělá čitelnost pořízených obrazů.

Počet vyšetření na CT přístrojích každoročně stoupá. V roce 2021 šlo o 11 821 vyšetření, v loňském roce to bylo již 13 tisíc vyšetření. S výměnou přístroje bude spojené i částečné omezení provozu na zhruba 3 týdny. Zaskakovat bude gama kamera na Oddělení nukleární medicíny, která tento druh vyšetření zvládá, a která byla zakoupena v červnu 2021. „Požádáme o pomoc s vyšetřeními i okolní nemocnice, které též mají k dispozici adekvátní CT,“ dodal primář Pípal.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg