21.1.2019

Zvedáky ulehčují práci sester

Zvedáky ulehčí práci sestrám s těžkými a imobilními pacienty

Sestry oddělení následné péče a rehabilitace musely doposud zvedat těžké a imobilní pacienty i v několika lidech, vlastními silami. Speciální zvedáky jim ulehčují práci, zjednodušují a zefektivňují manipulaci s pacienty. Půjčovat si je mohou i jiná oddělení v nemocnici.

„Zvedák pomůže především našemu personálu, ale přínosem je i pro pacienty. Je používán pro pacienty s poruchou mobility. Hospitalizováni jsou u nás převážně senioři, ale i mladší ročníky v dlouhodobější rekonvalescenci nebo pacienti s vysokou tělesnou hmotností. Ten, kdo se touto problematikou zabývá, pomůcku velmi ocení.," říká primářka oddělení následné péče a rehabilitace MUDr. Miloslava Straková.

Kromě částečné úlevy od fyzicky náročné práce sester na daném oddělení, mají zvedáky přínos také pro pacienty, a to v podobě většího bezpečí a pohodlnějšího zacházení než doposud. Řeč je o dvou speciálních mobilních zvedácích Maxi Move, které primárně od loňského roku slouží na stanicích oddělení následné péče a rehabilitace. Využít jej však lze i jinde, například na interním oddělení, rehabilitaci či ortopedii., kde se nachází imobilní pacienti.

„Přibývá nám na oddělení pacientů s vysokou hmotností. Již dříve jsme museli pořídit speciální lůžka s vyšší nosností nad dvě stě kilogramů. Při těžším pacientovi jsme dříve používali takzvané rolo, které nám pomohlo s pacientem z lůžka na lůžko například při provádění osobní hygieny. Pokud jsme pacienta chtěli dostat do křesla, museli u toho být i čtyři zdravotníci," řekla vrchní sestra oddělení Mgr. Erika Weisshauptová.

Přístroj a jeho konstrukce vypadá jednoduše, ale neskutečně efektivně pomáhá při manipulaci s pacientem. Nosnost má do 400 kilogramů. Systém s vestavěnou elektronickou váhou a ručním ovladačem obohaceným o grafický displej nabízí dvě jedinečné funkce – stabilní

vertikální systém a dynamický polohovací systém s pohonem, které poskytují základ pro kompletní přesuny, od prvního zvednutí po konečnou úpravu polohy klienta bez jakékoliv námahy. Vaky, které patří ke zvedáku jako příslušenství, mohou být například sprchovací nebo transportní. Zvedák lze používat i pro nácvik chůze. Lze jej snadno přizpůsobit potřebám různých klientů a ošetřovatelským úkonům, což z něj činí ideální pomůcku pro zařízení pečující o široké spektrum klientů v různém věku, o různé hmotnosti a výšce.

„Práce zdravotnického personálu je velice psychicky i fyzicky náročná, proto jakékoliv technické vybavení, které může pomoci při práci našemu nelékařskému i lékařskému personálu se stává důležitým aspektem pro zachování provozu a zároveň zvyšování kvality péče o pacienta,“ dodala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči PhDr. Lada Nováková, PhD.

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg