10.12.2018

Vánoční benefiční koncert pro dětské oddělení

Letošní Vánoční benefiční koncert pro nás pořádal Sbor Oříšek při Základní škole V Sadech, a to 8. prosince 2018 od 20:00 hod. v sále Staré radnice. Nahradil tak plánovaný koncert Jakuba Pustiny. Výtěžek  16 820,- Kč putuje na účet dětského oddělení. "Za výtěžek z koncertu nadělíme jako vánoční dárek kojícím maminkám, které přijdou na ošetření do nemocnice, kojící koutek vybavený pohodlným křeslem, přebalovacím pultem a hracím koutkem pro děti," prozradila primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová.

„Děti dětem“ – benefiční koncert dětského sboru „Oříšek“ vynesla úžasných 16 820 Kč. Děti z „Oříšku“ věnovaly oříšky plné tónů a radosti.

Pro dny adventního času „čekání“ na svátek narození bezbranného dítěte v jesličkách věnovaly děti sboru „Oříšek“ velkou radost svých písniček. V sobotu 8. 12. zpíval „Oříšek“ dětský sbor havlíčkobrodské ZŠ v Sadech pod vedením Mgr. Jana Kletečky pro potřeby dětí a maminek brodské nemocnice. V sále staré radnice předvedli rytmické písně i písně přicházejících Vánoc. Potlesk byl pro všechny veliký.

Vstupné bylo sice dobrovolné, ale výtěžek nečekaný. Účastníci přispěli na vstupu 9080 Kč.

Před koncem koncertu „Oříšek“ vybalili další  "Popelčin oříšek překvapení". Byl jím dar rodičů a učitelů ZŠ v Sadech – paní ředitelka PaedDr. Milena Honsová předala šek na 7740 Kč. Při předání šeku vzkázala za celou školu poděkování a srdečné sváteční přání celému týmu dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. Vyslovila za všechny přání co nejrychlejší úzdravy všech malých i větších pacientů dětského oddělení a přála jim „aby si mohli příští rok zazpívat také“.

Z výtěžku koncertu bude zařízen „koutek“ pro kojící maminky a pro děti. Maminky, které přichází do brodské nemocnice kamkoliv na vyšetření nebo návštěvu si budou moci v klidu nakojit nebo přebalit miminko v přízemí nemocnice. Odpočinkový a kojící koutek bude vybaven polohovacími křesly, přebalovacím pultem a hračkami pro děti.

Velice děkujeme za krásné písničky, nadšení sboru a radost v předvánočním čase. Děkujeme za dary rodičů, učitelů ZŠ v Sadech i za dar každého příchozího.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg