19.10.2018

Stomici ocenili práci naší stomické sestry

České ILC0 /dobrovolné sdružení stomiků / ocenilo zdravotní sestry, které se o stomiky starají nejlépe. Vybrali je sami stomici. Mezi oceněnými je i naše stomická sestra Hana Brabcová, která se zasadila o založení klubu v Havlíčkově Brodě. "Ocenění mne samozřejmě potěšilo, protože pro zdravotní sestřičku je největší radostí spokojený pacient," řekla Hana Brabcová.

Sestřička z chirurgického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Hana Brabcová pracuje se stomiky šest let. Prvotně nastoupila na jednotku intenzivní péče, po návratu z mateřské se začala věnovat septické chirurgii a právě stomikům. Stomická poradna funguje v naší nemocnici již 18 let a prošli jí stovky pacientů. Poradna pomáhá pacientům od jejich příjmu do nemocnice, přes období operace, propuštění z hospitalizace i období následném.Klub stomiků při naší nemocnici funguje od počátku roku 2017. Jeho hlavním posláním je věnovat se problematice stomií a jejich ošetření, zásadám stravování i úhradě zdravotních pomůcek pojišťovnami a nejaktuálnějším informacím z této problematiky.

České ILCO se takto rozhodlo vyzdvihnout a ocenit potřebnou a důležitou práci sestřiček pro stomiky. "Empatické a odborně vzdělané sestry jsou pro nás stomiky strážnými anděly. Pomáhají vyrovnat se s těžkou operací, vyberou správné pomůcky, naučí s nimi pracovat. Pravidelně kontrolují stomii, poradí, uklidní," řekla předsedkyně Českého ILCO Marie Ředinová. 

Průzkum probíhal od ledna do srpna 2018 na Facebooku a ve spolcích stomiků prostřednictvím dotazníků. "Hodnotitelé do průzkumu poslali 40 sestřiček. Nejlépe hodnocených 10 sester jsme ocenili. Ceny byly předány na mezinárodní konferenci v Praze konané 12. října 2018 k 25 letům činnosti Českého ILCO, kde jsme si připomněli význam Světových dnů stomiků," dodala Marie Ředinová.

Kritéria pro výběr oceněných sester byla: 
- Práci sestry chválí stomici (v průzkumu získaly nejvyšší počty hlasů)
- Dlouhodobá spolupráce s Českým ILCO nebo regionálním spolkem stomiků
- Publikační činnost.

Dle slov náměstkyně pro ošetřovatelskou péči PhDr. Lady Novákové každé ocenění práce zdravotní sestry je důležité. "Je to totiž psychicky i fyzicky náročná práce a každé slovo "děkuji" od pacienta je motivací. Práce Hany Brabcové si velice vážím. Vím, že klubu a pořádaným akcím věnuje spoustu času mimo ten pracovní," sdělila.

Haničce GRATULUJEME !!!

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg