19.1.2018

Uspěli jsme v soutěži Bezpečná nemocnice

V soutěži Bezpečná nemocnice 2017 jsme se s projektem "Barevné rozlišení lékových skupin - nejvyšší standard bezpečí" umístili na třetím místě. Ředitel Mgr. David Rezničenko, MHA převzal ocenění  18. ledna 2017 z rukou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Šlo o jubilejní 10. ročník soutěže.

"Praxe podávání léků a jiných přípravků injekční formou ve zdravotnických zařízeních ukazuje, že není úplně bezpečná. Stříkačky s léčivými přípravky jsou personálem označovány různými i alternativními způsoby, například polepeny nepřehledným nebo improvizovaným štítkem, popisovány fixem, a podobně. Takové označování injekčních stříkaček přináší určité riziko záměny i chybného podání léčebného prostředku. Proto jsme se zamysleli nad možností zlepšení efektivity i bezpečnosti práce zdravotnického personálu při přípravě léčebných prostředků a při samotném podávání.," okomentovala projekt manažerka kvality doc. PhDr. Lada Cetlová PhD. 

Projekt je tedy zaměřen na novou praxi označování lékových skupin. Komplexní systém etiket a odvíječů obsahuje sady předtištěných etiket s názvy léčiv nejčastěji používaných v anestezii, resuscitační a intenzivní péči. Systém obsahuje mimo etiket na stříkačky také etikety pro podávání léků prostřednictvím lineárních dávkovačů, tedy označení na hadičky. Barevné označení je shodné podle skupiny a účinku a velikost etiket je přizpůsobena velikosti injekčních stříkaček a hadiček. Barvy použité pro skupiny jednotlivých farmak jsou uznávané normami v Evropské unii.

V soutěži Bezpečná nemocnice jsme získali již řadu ocenění. V roce 2009 jsme obsadili 3. místo s projektem Implementace stranového protokolu do praxe, v roce 2010 dokonce 1. místo za projekt Bezpečnostní pásy. V roce 2015 jsme skončili těsně pod stupínky vítězů, na 4. místě, s projektem Senior na ODN.

Samotnému vyhlášení výsledků soutěže v Horáckém divadle v Jihlavě předcházela konference Dny bezpečí, odborné setkání pro odbornou veřejnost zaměřené na problematiku kvality a bezpečí s tématem " Bezpečí ve zdravotnictví - nekonečný příběh".

Letošní ocenění nás velice těší a děkujeme porotcům za kladné ohodnocení naší nekonečné snahy o bezpečnost zdravotní péče.

 

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg