8.1.2018

Oční oddělení využívá nový laser

Oční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod využívá moderní oční laser. Jeho zakoupení umožnilo město Havlíčkův Brod, které nemocnici schválilo v roce 2017 dotaci ve výši 500.000,- Kč. Slavnostně laser předal k užívání ve čtvrtek 4. ledna 2018 starosta města Mgr. Jan Tecl. Velice si ceníme podpory města, které je pro nás dlouhodobým partnerem. Podporuje nás nejen v nákupech zdravotnické techniky, ale pomáhá nám i s ubytováním nových lékařů. To je pro nás velice důležité,“ poděkoval ředitel nemocnice Mgr. David Rezničenko, MHA.

Nákup nového laseru již byl nutný, nahradil totiž dosluhující přístroj. "YAG laser se nejčastěji používá při léčbě sekundárního šedého zákalu k vytvoření opticky čirého prostředí v zakaleném zadním pouzdře čočky. Dále se využívá k léčbě akutního glaukomu neboli vysokého nitroočního tlaku, kde jeho fotodisrupční efekt zabezpečí vytvoření otvoru v duhovce. Výjimečně se YAG laser využívá i při jiných indikacích," sdělila k jeho využití zástupkyně primáře očního oddělení MUDr. Lucia Hrčková. Za týden běžně naše ambulance tímto přístrojem ošetří asi 15 pacientů.

Celková cena laseru na oční oddělení byla 534 820,- Kč. Nemocnice si o finanční podporu požádalo v červenci loňského roku. Od října 2017 pak laser slouží pacientům. Výměna starého laseru za nový tedy proběhla velice rychle. Nový laser přináší pacientům větší komfort a rychlost ošetření.

V roce 2016 mohla nemocnice díky městu Havlíčkův Brod, okolních měst a obcí zakoupit například vysoce moderní, laparoskopickou věž na operační sály.

Oční oddělení NHB je vysoce moderním pracovištěm se skvělou pověstí a patří k nejvyhledávanějším na Vysočině. Bylo prvním pracovištěm v ČR, kde lékaři v roce 2011 implantovali pacientce trifokální čočku. Bylo totiž zařazeno do skupiny 30 VIP center v Evropě. Na rozdíl od multifokálních čoček, které korigují jenom vidění na čtení a dálku, tato nová nitrooční čočka pacientovi vylepšuje vidění i na střední vzdálenost a přináší tím komfort a řadu výhod.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 604 475 082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg