27.11.2017

MUDr. Nedvěd mistrem světa ve fotbale

Pacienty na brodské chirurgii ošetřuje mistr světa ve fotbale

Stát se mistrem světa ve fotbale je snem mnoha mužů, avšak podaří se to jen hrstce vyvolených. Obzvlášť vícekrát za sebou. Českým lékařům fotbalistům se letos v červenci podařilo v Rakousku získat zlatý hattrick na Mistrovství světa lékařů. V týmu byl i lékař brodské chirurgie MUDr. Adam Nedvěd. „ Fotbal jsem hrál už od mala, a tak když mne oslovil před dvěma lety kamarád s nabídkou účasti v českém týmu lékařů, neváhal jsem,“ okomentoval lékař svůj vstup do týmu mistrů světa.

Osmadvacetiletý chirurg pochází z Chuchelné a do Havlíčkova Brodu na Vysočině se přistěhoval za manželkou. V brodské nemocnici začal pracovat na chirurgickém oddělení v létě 2015. Měří dva metry a mistrem světa se stal již v loňském roce v Barceloně. „Šampionáty mají úžasnou sportovní atmosféru, navazující se přátelství s lékaři z různých koutů světa. I to je přínosné,“ říká útočník Adam Nedvěd. Jak sám říká, jako kluk se rozhodoval mezi fotbalem a vzděláním. Naštěstí vyhrálo vzdělání, a tak šel studovat medicínu. Fotbal ale hrál i na vysoké škole, kde se seznámil se svojí ženou, která je taktéž lékařkou brodské nemocnice.

23. Mistrovství světa lékařů ve fotbale se letos konalo v městečkách Leogang a Saalfelden am Steinernen Meer v Rakousku, ve spolkové zemi Salcbursko. Jeho součástí byl i kongres světové medicíny. Česká lékařská fotbalová reprezentace se šampionátu účastnila popáté, popáté se také probojovala do finále a podařilo se jí získat mistrovský titul potřetí za sebou. Jak prozradil lékař Adam Nedvěd, lékařská „jedenáctka“ se schází cca 5-6x ročně v rámci víkendových kempů či soustředění nebo hraje přátelské a benefiční zápasy. Dostat se do sestavy není jednoduché. Adept musí být lékař a pochopitelně musí být výborný fotbalista.

Má také svoji fanouškovskou základny, a to zejména na Facebooku. V roce 2018 bude Česká republika pořadatelskou zemí světového šampionátu – konat se bude v Praze.

Celému týmu gratulujeme!

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg