9.10.2017

Dětské oddělení recertifikovalo - jsme stále Nemocnice přátelská dětem

Nemocnice Havlíčkův Brod prošla minulý týden šetřením BFHI - obhájení (recertifikace) „Baby Friendly Hospital Iniciative“ – jako první recertifikace nemocnice v České republice.

V roce 1989 vzniklo společné prohlášení Světové zdravotnické organizace a UNICEF – „Ochrana, prosazování a podpora kojení“. Jeho záměrem bylo upozornit na významnou roli, kterou hrají zdravotníci při podpoře kojení. Hlavní zásady byly shrnuty do 10 kroků k úspěšnému kojení, které by se měly v porodnicích dodržovat. Od roku 1998 je dětské oddělení NHB nositelem mezinárodního ocenění „Baby Friendly Hospital“ (Nemocnice přátelská dětem) za podporu a propagaci kojení. " Deset kroků směřuje k naplnění fyziologických potřeb vazby máma a dítě. Není to jen postup týkající se kojení, ale celého managementu poporodního období tak, aby vše zajišťovalo lepší zdraví dítěte a lepší návaznost," sdělila primářka oddělení MUDr. Chvílová Weberová. Nemocnice, která chce toto ocenění získat musí mít % kojených dětí při propuštění z porodnice nad národním průměrem (tj. nad 90 %) a musí udělat nejprve celou řadu režimových opatření k dodržování těchto 10 kroků. V naší nemocnici je to 97,4% kojených dětí při propuštění z nemocnice za rok.

Nový certifikát opravňující dětské oddělení a nemocnici k držení tohoto titulu převezme ve středu 11.10.2017 v 15:00 hod primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová při zahájení odborné konference Vývojové péče - Den pro zdraví nejmenších. Konference je věnovaná citlivé a rodinu podporující péči o nedonošené novorozence v nemocnici a dlouhodobé následné péči po propuštění se koná od 15:00 do 19:00 hod pod záštitou MUDr. Lumíra Kantora, PhD., Senátora Parlamentu ČR a dlouhodobého předsedy ČNeoS v prostorách nemocniční jídelny.

Již v dopoledních hodinách /10:00 hod. na dětském oddělení dojde k předání speciální vyhřívané podložky do postýlky v hodnotě 40 tis. Kč od společnosti České dráhy. Od 11:00 hod pak mohou zdravotníci a účastníci konference navštívit zrekonstruované prostory stanice intermediární péče o novorozence.

Součástí akce je také výstava občanského sdružení Za novým úsměvem - výstava fotografií dětí s vrozenou rozštěpovou vadou v obličeji ( foto: Václav Šlauf, MAFRA ). Výstava potrvá cca 1 měsíc. Jedná se o 15 velkých fotografií. Jednotlivé snímky představují veřejnosti výsledky moderních metod v operativě rozštěpů obličeje. Lidé mají možnost vidět fotky dětí po operaci a na menším snímku se seznámit s jejich původní podobou. Sdružení Za nový úsměvem úzce spolupracuje s rozštěpovým centrem v Praze, konkrétně s FN Královské Vinohrady a s FN Motol. Výstava je umístěna v 5.NP hlavní lůžkové budovy.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg