6.10.2017

Nácvik evakuace s HZS Havlíčkův Brod

Nácvik evakuace pacientů ve zrekonstruovaném pavilonu č.13 se uskutečnil ve spolupráci s HZS Havlíčkův Brod ve dnech 5. a 6. října 2017. Pravidelný nácvik evakuace probíhá na jednotlivých odděleních z důvodu přípravy na nepředvídatelné situace, které mohou v nemocničním provozu nastat. Nácvik je obvykle součástí cvičení traumaplánu a krizové připravenosti. Personál je školen pravidelně v rámci kvality péče a bezpečnosti provozu.

Pavilon č. 13 byl v loňském roce zrekonstruován a přestavěn, a tak bylo nutné, aby se profesionální hasiči seznámili s technickým zázemím budovy, rozmístěním oddělení a ambulancí pro případ zásahu v daném objektu. Došlo k nácviku evakuace osob po únikovém schodišti i nácviku zásahu na střeše pavilonu prostřednictvím výsuvné plošiny. Evakuaci osob značně usnadnily evakuační podložky, které jsou rozmístěné pod matracemi a usnadňují rychlou manipulaci s imobilním, ležícím pacientem. " Průběžně byla těmito podložkami vybavena oddělení, kde je větší množství ležících pacientů, jako je oddělení následné péče a rehabilitace, interní oddělení a podobně," sdělila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči PhDr. Lada Nováková, PhD.

Evakuační podložka funguje na jednoduchém principu. Podložka je upevněná pod matrací na lůžku, a pokud nastane nebezpečná situace, lze snadno pomocí popruhů podložku včetně matrace stáhnout i se zabezpečeným klientem z lůžka a pokračovat v evakuaci. Evakuační podložky jsou vyrobeny z nehořlavého materiálu a v běžném provozu jsou prakticky nezničitelné.

Zároveň jsme si díky nácviku ověřili svou připravenost a schopnost spolupráce v případě likvidace požáru. Cvičení v případě požáru či výhrůžky bombovým útokem jsou pro nás velmi důležitá a zvyšují naši připravenost v případě skutečného zásahu.

Všem, kteří s námi při nácviku spolupracovali, děkujeme.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg