25.9.2017

1000 porod - 1013 dětí

V neděli 24. září 2017 v 6:36 hod. se uskutečnil tisící porod v naší porodnici. Mamince Elišce Němcové z Podmoklan se narodil chlapeček Marek. Porodní váha činila 3 380g. Doma na něj čekají čtyři sourozenci - tři bráškové a jedna sestřička.

Letos přišel tisící porod o 14 dní později než  v loňském roce. Důvodem je květnové uzavření porodnice. Na začátku září jsme pak otevřeli zrekonstruované prostory porodních sálů. Ty se výrazně rozšířily a zmodernizovaly. "Mám radost, že naše porodnice je nejen krásnější, ale i intimnější a praktičtější. Za veliké plus považuji moderní operační sály pro naše lékaře a pacientky,“ okomentoval otevření sálů primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Antonín. Hlavním přínosem celé rekonstrukce je vybudování dvou špičkově zařízených operačních sálů. Oba operační sály jsou vybaveny nejnovější technologií, která zajišťuje odpovídající podmínky pro tyto náročné výkony. Porodní boxy pak nabízejí nejen soukromí a vlastní sociální zázemí na každém z nich, ale i porod do vody či veškerý komfort po všechny doby porodní.

S tisícím porodem máme 1013 dětí / 13x dvojčata/ - z toho 494 chlapců a 519 děvčat. Nejčastěji maminky v naší porodnici dávají jména Adam, Jakub, Ondřej;  u holčiček Adéla, Ema /Emma  a Viktorie/Victorie.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg