24.7.2017

Nové monitory dechu chrání spánek nejmenších

Novorozencům brodské porodnice a stanice intermediární péče o novorozence slouží 15 nových hlídacích chůviček. Monitory dechu předala ve čtvrtek 20. července 2017 Nadace Křižovatka do rukou primářky dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Mgr. Magdaleny Chvílové Weberové. „Moderní přístroj nejen hlídá zástavu dechu u novorozence, ale také apnoe pauzy a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc. Neustále musíme monitory obnovovat, neboť mají jen určitou živostnost. Proto je pro nás tato pomoc moc důležitá. Hlavně děkuji všem sponzorům díky nimž jsme monitory opět získali,“ řekla při slavnostním přebírání monitorů primářka dětského oddělení.

Sponzory 15 přístrojů pro Nemocnici Havlíčkův Brod v hodnotě 44 550,- Kč jsou České dráhy, Tiskárny Havlíčkův Brod, Feroplast, Catus a Osiva.

Děkujeme!!!!

Nadace Křižovatka je dlouhodobým partnerem dodávajícím Babysens monitory, které nám pomáhají hlídat naše nejmenší. Například v loňském roce předala deset monitorů dechu, v roce 2014 28 těchto "hlídacích chůviček". „Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství a setkání se SIDS. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR.“, popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.

O Nadaci Křižovatka - Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc.

Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 mil. korun.

O projektu „Maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:

Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)

Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 4010040100/6800 (Sberbank CZ)

Děkujeme všem laskavým dárcům za morální podporu a finanční pomoc.

Kontakt: Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace

732 359 889 / stepanka.pokornikova@nadacekrizovatka.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg