12.4.2017

Den melanomu - 24. dubna 2017

Tradiční preventivní akce Den melanomu pro širokou veřejnost dnes přilákal čtyřicet zájemců, kteří chtěli mít jistotu před létem a nechali si vyšetřit svá pigmentová znaménka a další útvary na kůži. "Nejmladší pacientce bylo 3,5 roku, nejstaršímu přes osmdesát," prozradila kožní lékařka brodské nemocnice MUDr. Petra Škurlová. Ta pro vyšetření využívá speciální dermatoskop, který diagnostikuje pigmentové útvary, znaménka, mapuje jejich změny a kontroluje riziko vzniku rakoviny kůže.

Cílem Evropského dne melanomu je nabídnout pacientům bezplatné vyšetření pigmentových znamének a tak zvýšit pravděpodobnost záchytu případných maligních melanomů. Každoročně přijdou do ambulance na vyšetření desítky zájemců všech věkových kategorií. "Vloni přišly zejména mladší ročníky. Co nás potěšilo, byl fakt, že této preventivní akce využívají i celé rodiny," dodala MUDr. Petra Škurlová.

Maligní melanom je nádor z pigmentových buněk. Jedná se o značně nebezpečný typ kožního nádoru, který je schopen poměrně časně metastazovat. Může se vyskytnout kromě kůže i na sliznici a v oku. Na těle se může vyskytnout kdekoliv, nejčastěji na plochách, které se vystavují slunečnímu záření nárazově. Počet onemocnění se každých deset let zdvojnásobuje. "Každý by měl zpozornět, pokud na těle objeví nové pigmentové léze, skvrny, mateřské znaménko, které rychle mění svůj charakter, tedy barvu, velikost a podobně. Pak je vyšetření pod dermatoskopem zcela na místě," dodala lékařka.
Na toto vyšetření mohou zájemci přijít i kdykoliv v průběhu roku.
 

Akce Nemocniční lékárny - KVĚTEN 2017 -

MÁJOVÁ

15% SLEVA

 NA VŠECHNY VYSTAVENÉ

OPALOVACÍ PŘÍPRAVKY

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg