1.12.2016

Nový ultrazvuk na gynekologii a porodnici

Nový ultrazvuk přináší vysokou kvalitu zobrazení a řadu výhod pro pacientky

Nový 3D/4D ULTRAZVUK - objednání a ceník

Díky speciálnímu počítačovému programu dokáže nový 3D/4D ultrazvuk na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod vytvořit prostorový obrázek plodu, zachytit jeho pohyb nebo brzy diagnostikovat závažné vývojové vady. Špičková UZ technologie umožní kvalitně vyšetřit i více obézní pacientku. „Výrazně lepší je zobrazení dopplerovské, které nám dává informaci o cévních tocích. S jeho pomocí například odhadujeme charakter nádorů vaječníku, dostáváme informace o anatomii a funkci srdce plodu a podobně. Pro těhotné je velkým plusem možnost natočení videa a zhotovení 3D fotek,“ sdělil lékař oddělení MUDr. Václav Čtvrtečka. Nemocnice jej mohla pořídit jen díky sponzorům.

Nový ultrazvuk za 1,8 mil. korun je o generaci lepší, než ten předchozí a umožní zobrazení do větší hloubky. Těhotným ženám nabídne trojrozměrný obraz miminka, například jak se pohybuje v bříšku. „Jde o přístroj nejvyšší třídy s plným spektrem zobrazovacích režimů, včetně 3D/4D zobrazení, s procesy pro dosažení vysoké kvality diagnostického obrazu, včetně single crystal technologie na dodaných ultrazvukových sondách,“ upřesnil technické výhody ultrazvuku SAMSUNG MEDISON HS70A vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila. Nově tedy nemocnice nabízí těhotným záznam vyšetření na Flash disk či pořízení barevné trojrozměrné fotografie.

Slavnostní uvedení do provozu proběhlo 1. prosince 2016 v prostorách gynekologických ambulancí NHB za účasti sponzorů.

Ultrazvuk mohla nemocnice pořídit jen díky sponzorům, kteří dali dohromady částku 1 300 000,- Kč. Z toho celý milion korun přispělo Město Havlíčkův Brod. Zbytek hradila nemocnice z vlastních zdrojů.

Seznam sponzorů, kterým patří naše poděkování:

Město Havlíčkův Brod, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s., KOVOFINIŠ, s.r.o. Ledeč nad Sázavou, Extruindustrie CR, s.r.o. Ždírec nad Doubravou, Město Golčův Jeníkov, Město Ždírec nad Doubravou, Město Chotěboř, Město Přibyslav, Slévárna a modelárna Nové Ransko, s.r.o., Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a.s. Přibyslav, Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s. Havlíčkův Brod 580 02, Ing. Michal Jůda z Polničky, MV Technik s.r.o. Chotěboř, Město Světlá nad Sázavou.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg