26.9.2016

Děti věnovaly Srdce s láskou darované

Žáci 3. až 5. třídy při Základní a Mateřské škole v Habrech vytvořili ve školní družině Srdce přátelství. V pondělí 26. září 2016 jej předali dětskému oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, kde bude rozdávat radost malým pacientům.

„Název Srdce přátelství jsme vybrali proto, že každý z dětí obkreslil své ruce a tím chce symbolicky přenést své přátelství na nemocné děti. Jsou to takové pomocné ruce, které mají pomoci dětem překonat každou nemoc. Ruce, které jim dodají optimismus a víru v brzké uzdravení,“ říká za své studenty jejich vychovatelka Dana Machotová. Srdce tvoří 181 obtisků dětských rukou, každá je jiná a originální. Od studentů si jej převzala primářka dětského oddělení MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová-Weberová.

Od začátku děti věděly, komu své Srdce přátelství věnují. Již řadu let totiž spolupracují s dětským oddělením a oddělením ARO naší nemocnice. Jejich obrázky a výrobky dělají radost dětem, které čeká operační zákrok nebo jim zvedají náladu při pobytu na oddělení. „Proto naše volba byla jasná. Dětem dělá radost, že vyrábějí a tvoří něco pro radost ostatním kamarádům,“ dodala Dana Machotová.

Žáci se s tímto projektem rozhodli přihlásit do soutěže časopisu AGE, která se jmenuje SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ. Jde o třetí ročník celostátní soutěže, do níž se mohou přihlásit kolektivy z mateřských a základních škol, družiny, kolektivy dětí z dětských domovů, ZUŠ, mateřských center a ostatní dětské kolektivy.

Nezávisle na hodnocení poroty soutěže Srdce s láskou darované bude v termínu od 22. 12. 2016 do 31. 3. 2017 probíhat hlasování na stránkách http://www.srdceslaskou.cz/, kde můžeme všichni dát našim studentům svůj hlas, který si za své krásné srdce kromě našeho poděkování zaslouží.

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg