28.7.2016

V porodnici se školí sestřičky ze Slovenska

Již druhým rokem vykonávají sestřičky ze slovenské Jeseniovy lékařské fakulty v Martině, Ústavu ošetřovatelství, praxi v naší nemocnici. Cílem projektu je předávání si zkušeností a navázání vzájemné spolupráce.

I letos se mohou rodičky na gynekologicko-porodnickém oddělení naší nemocnice setkat se slovensky hovořícími porodními asistentkami. Jde o studentky, které jsou u nás v letních měsících na stáži, získávají zkušenosti a nahlédnou pod pokličku praxe porodní asistentky v České republice. Studentky dle svých slov oceňují zejména příjemné, velice moderně vybavené a proaktivní prostředí porodních sálů a individuální přístup k rodičkám. "K navázání kontaktu na slovenskou vysokou školu došlo v rámci spolupráce s Vysokou polytechnickou školou v Jihlavě. Pro obě strany je přínosné zkonzultovat si postupy v ošetřovatelské péči, zhodnotit rozdílnost vedení zdravotnické dokumentace a další věci jako je poporodní bonding, který je u nás běžnou věcí a na slovenské straně není tolik využíván," konstatovala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči PhDr. Lada Nováková.

Zároveň navázání spolupráce může v budoucnu pomoci se získáváním zdravotnického personálu ze Slovenské republiky. Aktuálně v naší nemocnici pracuje deset lékařů a sester ze Slovenska.  Stáže přispívají také ke zvyšování jazykové vybavenosti na straně zdravotníků. Ročně využije služeb naší porodnice průměrně pět slovenských rodiček.

Projekt IROP

 

Akce měsíce

změna otevírací doby bufetu 

od 1.1.2019 o víkendech

od 11:00 do 16:30 hod.

přihlášení

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpgplastická chirurgie w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg porucha funkce štítné žlázy w.jpg

obezitologická ambulance w.jpg

klinicky psycholog 2013 w.jpg