3.12.2015

Návštěva náměstka ministra zdravotnictví

Návštěvu Vysočiny zahájil náměstek ministra zdravotnictví MUDr. Tom Philipp a poslanec MUDr. Vít Kaňkovský besedou se studenty na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Setkání bylo věnováno aktuálním tématům ve zdravotnictví – a to financování českého zdravotnictví a kvalitě zdraví české populace. Otázky padaly zejména z okruhu prevence zdraví, ale také se diskutovalo o změnách vzdělávání lékařů a zdravotních sester, o úhradové vyhlášce a vyhlídkách českého zdravotnictví na další roky. Jejich další kroky vedli na stanici Zdravotnické záchranné služby v Jihlavě, kde si prohlídli zázemí krajské základny.

Do domovské nemocnice pozval pana náměstka Philippa primář centrálních operačních sálů a centrální sterilizace MUDr. Kaňkovský a vedení nemocnice. Diskutovalo se o úhradách za výkony, hospitalizace, o kvalitě poskytované léčebné péče v nemocnicích na Vysočině. MUDr. Philipp si prohlédl hlavní lůžkovou budovu nemocnice, navštívil Emergency, oddělení RDG, interní JIP i standardní lůžková oddělení.

 MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA působí již druhým rokem jako náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění. Předtím byl náměstkem pro léčebnou péči v pražské Thomayerově nemocnici. Kromě atestace z vnitřního lékařství se jeho oborem stala revmatologie, které se věnuje dosud jako lékař Revmatologického a rehabilitačního oddělení Thomayerovy nemocnice. Do loňského roku byl také předsedou Správní rady Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

MUDr. Vít Kaňkovský je poslancem. Co se týká oboru medicíny – padla jeho volba na ortopedii a traumatologii, i když v současné době je zároveň primářem Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice Havlíčkův Brod. V naší nemocnici dříve působil na postu náměstka pro léčebnou péči a také nemocnici po dobu pěti let vedl. 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg