5.11.2015

Sté narozeniny u nás oslavil plukovník Imrich Gablech

Ve středu 4. listopadu 2015 se prostory Nemocnice Havlíčkův Brod staly místem velkých oslav. Sté narozeniny zde oslavil válečný veterán plukovník Imrich Gablech, který je momentálně hospitalizován v nemocnici. Popřát mu přišli nejen zástupci vedení nemocnice, Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, poslankyně Jana Fischerová a čeští kolegové - piloti z Jihlavy, Havlíčkova Brodu, ale také zahraniční hosté ze Slovenska a Polska. Osobně jej navštívila polská velvyslankyně Grazyna Bernatowicz  a telefonicky obdržel gratulaci od slovenského ministra obrany.

„Je to k nevíře, ale důležité věci mého života si stále pamatuji. Pamatuji si na své dětství, kdy ze mne rodiče chtěli mít kněze. Pamatuji si na válku, na pobyt v gulagu, působení v Anglii. Pamatuji si toho prostě moc, protože mi je už sto let,“ říká s úsměvem plukovník Gablech.

Plk. Imrich Gablech se narodil 4. listopadu 1915 ve slovenském Hrachovišti, v současnosti žije v Havlíčkově Brodě. Aktuálně se zotavuje po operačním zákroku. Je držitelem mnoha vyznamenání a ocenění, a to jak českých a slovenských, tak polských, ruských a anglických. V roce 2009 obdržel z rukou prezidenta republiky Václava Klause Řád bílého lva. V roce 2005 mu vyšla na Slovensku životopisná kniha "Hallo, airfield-control, go ahead! (Spomienky vojnového pilota)". Tu také při své oslavě narozenin podepisoval pro své blízké přátele.

Popřát mu v den stých narozenin přišlo přes 80 přátel, známých a členů rodiny. „Stáří je hrozná věc. Chtěl bych běhat jako za mlada a už mi to nejde,“ dodal s humorem sobě vlastním stoletý válečný veterán.

Reportáž České televize - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1613382-prezil-rozsudek-smrti-i-rusky-gulag-ted-valecny-pilot-slavi-stovku

http://jihlava.idnes.cz/valecny-veteran-slavil-ste-narozeniny-dyp-/jihlava-zpravy.aspx?c=A151104_163939_jihlava-zpravy_evs

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, tel. 604475082

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg