26.10.2015

Nová lůžka na ortopedickém oddělení

Patnáct moderních polohovacích postelí Linet s antidekubitními matracemi slouží pacientům na ortopedickém oddělení. Průběžně bude obměněn celý lůžkový fond oddělení.

Nové postele s matracemi přinášejí pro pacienty především komfort a pohodlí. Stará lůžka již nebyla pohodlná a neodpovídala aktuálním požadavkům. Pořízení nových postelí znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, možné zkrácení doby rekonvalescence a také snížení rizika úrazů a fyzické námahy personálu. "Lůžka jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty a lze jej nastavovat v úhlu podle potřeby pacienta. Nová lůžka znamenají zvýšení komfortu a bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál,“ řekla vrchní sestra oddělení Jana Hochmanová.

Obnova lůžkového fondu je velice důležitým bodem v oblasti zvyšování kvality péče. Investice do nových lůžek činí 470 tisíc korun. Lůžka byla pořízena díky daru firmy Beznoska.

"Lůžko Eleganza 1 je moderní elektricky polohovatelné lůžko s nosností až 200kg, které je určeno pro standardní oddělení. Elektricky ovládané jsou všechny důležité pohyby 4-dílné ložné plochy - nastavení výšky, zádového dílu, stehenního dílu a umožňuje i mechanické nastavení lýtkového dílu. Lůžko má odnímatelná plastová čela, spustitelné postranice a možnost prodloužení celé ložné plochy lůžka, " dodal vedoucí oddělení zdravotnické techniky Ing. Adam Fila.

Díky dodanému příslušenství  jako jsou bočnice, hrazda či držáky infuzí se taktéž značně zvyšuje bezpečí pacientů. Velice důležitá je také vysoká nosnost postelí. Staré postele měly výrazně nižší nosnost, nicméně v současné době stále častěji hospitalizujeme pacienty s váhou nad 150 kilogramů.

petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg