12.10.2015

Den seniorů jsme oslavili "prací"

Mezinárodní den seniorů jsme oslavili  1.října 2015. Na oddělení ODN se uskutečnilo pro hospitalizované pacienty zábavné odpoledne plného ruční tvorby. Zapojilo se celkem 13 pacientů. „K ruce“ jim kromě personálu oddělení byli také čtyři dobrovolníci, kteří docházejí pravidelně na ODN, a studentky zdravotní školy v Havlíčkově Brodě. "Pacienty, kteří pro svůj zdravotní handicap nemohli přijít nebo být přivezeni na vozíčku do společenské místnosti, zabavili dobrovolníci přímo na pokoji u jejich lůžka, a to samozřejmě dle individuálních možností každého z nich. Některým pacientům dělali dobrovolníci třeba „jen“ společnost," upřesnila Mgr. Kamila Mrtková, zdravotně sociální pracovnice naší nemocnice.

Za odpoledne si pacienti vyzdobili společenskou místnost a chodbu oddělení veselými podzimními „skřítky“ a krásnými barevnými draky. Tři pacientky dokonce společnými silami vyrobily nepečený piškotový dort s ovocem a šlehačkou, na kterém si druhý den pochutnaly při odpolední kávičce.

"Zábavné odpoledne na ODN hodnotíme velice pozitivně. Nejvíce nás ale těší, že pacientům se akce líbila. Svědčí o tom jejich zapálení do tvorby a úsměvy na rtech," dodala Kamila Mrtková.

Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. Je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit s čím se musí potýkat senioři. Jedná se o mnoho překážek a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším. Ke stáří bychom měli mít úctu, k seniorům být ohleduplní, trpěliví … Každý z nás jednou bude starý, ale jen málokdo si toto v mládí uvědomuje či si to ani nechce připustit …..

Rádi bychom poděkovali našim dobrovolníkům za pomoc při akci, za zpříjemnění doby léčení v nemocnici našim pacientům.

Děkujeme jim za čas, který nezištně věnují našim pacientům.

 

petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg