25.9.2015

Den pro zdraví nejmenších

Den pro zdraví našich nejmenších již podeváté

 

V úterý 22. září 2015 se uskutečnil 9. ročník „Dne pro zdraví nejmenších“. Každoročně probíhá tato celodenní akce v Mateřském centru Zvoneček (MC) ve spolupráci s dětským oddělením Nemocnice Havlíčkův Brod.

„Den pro zdraví našich nejmenších“ se koná v rámci celorepublikové kampaně Akce „Řetěz“, která souvisí se Světovým týdnem kojení.Všechny ročníky zajišťuje dětské odd. ve spolupráci s gynekologicko-porodnickým oddělením. Veliký díl organizační práce každoročně zajišťuje MC Zvoneček, který je projektem Oblastní charity Havlíčkův Brod.

Každý rok je „Den“ věnován laické i odborné veřejnosti. Laická část programu je věnována školám (i školkám), maminkám a dětem. Zájemci mohou každoročně navštívit několik odborných přednášek, využít interaktivního doprovodného programu či si prohlédnout fotografie na téma zdravý životní styl v programech MC Zvoneček. Každoročně se také formou fotografií představuje prostředí a styl práce novorozeneckého a gynekologicko-porodnického úseku naší nemocnice.

Letošní program byl věnován zdravému životnímu stylu a výživě od těhotenství do nástupu do školy. Den pro zdraví našich nejmenších byl podpořen grantem MZČR 2015. Akci finančně podpořilo též město Havlíčkův Brod, místní Agenda 21, Kraj Vysočina, VZP a Česká spořitelna. Dopolední program byl zahájen za přítomnosti vedení města ukázkou afrických tanců v podání skupiny Kwende Kafo z Havlíčkova Brodu a okolí pod vedením MUDr. Heleny Staňkové.

Přednášky na téma výživy a vývoje dítěte vyslechlo přibližně 100 studentů brodských středních škol.Interaktivní Pohádkou z džungle se seznámili děti předškolního věku se základy zdravého životního stylu.

Po celý den bylo k dispozici poradenství v oblasti zdravé výživy od Romany Hánělové, ochutnávky pestrých jídel z Dej si Bio Dagmar Stejskalové a zdravých nápojů z Green Ways Štěpánky Strašíkové, poradenství v oblasti líčení od Mary Kay Veroniky Havlové a Aleny Červínové. Program též obohatilo zdravé vaření pod vedením Lenky Trnkové.

Studentky střední zdravotnické školy měřily krevní tlak a BMI. Tímto vedení školy i studentům velmi děkujeme.

Občanské sdružení Metoděj nabízelo možnost vyzkoušet si život s handicapem a to prostřednictvím skládání dřevěných věží poslepu či jízdy a obsluhy invalidního vozíku.

Odpolední odborný program se věnoval tématu dobře nastaveného vývoje od nejrannějšího věku. Konferenci navštívilo téměř 90 sester a lékařů z širšího regionu. Odborný program zajistilo dětské oddělení pod vedením primářky MUDr. Mgr. Magdaleny Chvílové Weberové

petra.cerno@onhb.cz             

           

 

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg