10.9.2015

Proktologická ambulance rozšiřuje ordinační hodiny

Proktologická ambulance zaznamenala velký nárůst klientely.  Proto se primář chirurgického oddělení MUDr. Jiří Drápela rozhodl rozšířit ambulantní hodiny a vyjít tak vstříc požadavkům našich pacientů. "Oblast proktologie je velice citlivá a bylo nutné reagovat na nárůst počtu klientů, kteří se do naší ambulance objednávají. Je důležité, aby se akutním pacientům dostalo ošetření v krátké době," sdělil důvod rozšíření ordinačních hodin z původních dvou na tři dny v týdnu MUDr. Jaroslav Bělehrádek.

Část náplně specializované proktologické ambulance spočívá v dispensarizaci (sledování) pacientů po operační léčbě nádorových onemocnění konečníku a tlustého střeva. Další náplní ambulance je činnost řešící problematiku onemocnění konečníku s důrazem na řešení obtíží s hemoroidy. Škála obtíží, která může klienta do ambulance přivést je široká. Ambulance nabízí vyšetření  konečníku (anoskopií, rektoskopií), dále  drobné chirurgické zákroky  v místním umrtvení (ošetření trombotizovaného hemoroidu, kožního výrůstku,…), ošetření hemoroidů ultroidem (koagulace přívodné cévy), Baronovou technikou (naložení gumičky na hemoroidální uzel).  Indikuje stavy k operaci dle Longa (staplerovou technikou za použití šicího aparátu) řešení pokročilého stadia  hemoroidálního onemocnění.

Máme zevedeny nejmodernější techniky / např. vyhledávání přívodných cév hemoroidů  ultrazvukem a jejich cílený opich / a k dispozici vysoce moderní přístroje řešící citlivě tuto problematiku. Chirurgické oddělení využívá čtyř metod semioperačních a dvě plně operační metody k řešení problému hemoroidů. K operačním zákrokům využíváme od roku 2013 přístroje Olympus Celon  pracující na principu radiofrekvenčně indukované termoterapie (RFITT). Tuto šetrnou metodu za použití přístroje Olympus Celon na odstranění hemoroidů začali naši lékaři využívat jako první v Kraji Vysočina. K dispozici je našim klientům tedy centrum pro komplexní péči o pacienty s hemoroidy, které poskytuje maximální péči a komfort pacientům před zákrokem i po něm. „Toto onemocnění je často přehlížené a pozdě diagnostikované, přitom péče o něj je pro pacienty důležitá a citlivá. Snažíme se pacientům nabídnout soukromí, citlivý přístup, jakousi dvoustupňovou kontrolu po zákroku a zároveň velice šetrný zákrok,“ sdělil primář chirurgického oddělení MUDr. Jiří Drápela.

Objednání do ambulance na tel. čísle 569 472 505.

petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg