7.9.2015

Hudebníci vybrali 20 tisíc na dýchací přístroje pro děti

Memoriál Jardy Mrkvičky, který se konal v sobotu v Chotěboři, věnoval 20 tisíc korun pro dětské oddělení. Kapely - Mrkev Band, Bengál, Liquid Face, New Titan, Fuga a Exit - hrály celý sobotní večer pro nedonošená miminka na stanici intermediární péče o novorozence naší nemocnice, a to bez nároku na honorář. Výtěžek celé akce převzala primářka dětského oddělení MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová. 

Na této stanici je ročně hospitalizováno zhruba 250 miminek, která potřebují speciální lékařskou péči a dohled lékařů 24 hodin denně. "Přístup k léčbě dýchacích obtíží a astmatu u malých dětí, kojenců a dětí původně nedonošených se mění. Nové léčebné trendy doporučují převážně léčbu inhalačním způsobem. Pomocí inhalačně podávaných léků cestou inhalátorů jde o léčbu bezpěčnou, účinnou a s minimem celkových nežádoucích účinků. Za pomoci daru  z Memoriálu Jardy Mrkvičky vybavíme dětské oddělení dostatečným počtem těchto inhalačních přístrojů pro léčbu dechových obtíží u malých dětí," sdělila primářka dětského oddělení MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová. Cena jednoho přístroje je minimálně 2500 Kč.

Memoriál Jardy Mrkvičky je jedinečnou hudební akcí s neuvěřitelnou atmosférou. „Výtěžek ze vstupného a finanční  příspěvky kapel z předchozích ročníků jsme věnovali onkologickým pacientů. Vybralo se za tu dobu 100 tisíc korun. Už v loňském roce jsme se rozhodli věnovat výtěžek pro nedonošená miminka. Tak je tomu i letošním roce,“ informoval za pořadatele Zbyněk Mrkvička. Věnované peníze nám tedy dlouhodobě pomáhaly zvyšovat komfort péče o onkologické pacienty. Zakoupili jsme například moderní polohovací lůžko a infuzní pumpy, které se  využívají na onkologickém stacionáři při podávání chemoterapie. V loňském roce jsme použili věnovanou částku 30 tisíc korun na speciální polohovací pomůcky do inkubátorů a na další vybavení, které usnadňuje start do života malým nedonošenečkům.

Moc děkujeme všem hudebníkům, sponzorům a všem lidem, kteří přisli a zaplatili vstupné. Pomohou nám zvýšit kvalitu péče o dětské pacienty.

Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí NHB, petra.cerno@onhb.cz

Projekty IROP

 

Financováno v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19

Přihlášení

STRAVA.onhb.cz

      

e - ambulance

eambulance

Nadstandardní pokoje

Nemocniční lékárna

Lékárna Nemocnice Havlíčkův Brod

Akce, aktuality

Placené služby

Zobrazte si  ceníky  placených služeb

Podrobnosti o operačních výkonech

Informace o jednotlivých operacích najdete...

Uzamykání oddělení

listopad - únor 18:30 - 5:00
březen - říjen  20:00 - 5:00 

Lékařská online poradna pro uprchlíky

Info servis

zubní pohotovost w.jpg

mammární poradna 2013 w.jpg

poradna pro kojící maminky w.jpg